Microsoft Yeni Teknolojisini Duyurdu: Illumiroom

-

Microsoft Yeni Teknolojisini Duyurdu: Illumiroom

Microsoft Yeni Teknolojisini Duyurdu: Illumiroom

Oturma odalarımızın havası değişiyor...

Geçtiğimiz Haziran ayında Microsoft'tan sızan 56 sayfalık dökümanda Xbox 720 ile birlikte Kinect 2 ve Kinect Glasses adlı yeni teknolojiler de görülmüş, firmanın isteğiyle bu bilgiler apar topar yayından kaldırılmıştı. Bunun ardından ise 'ında alınan Immersive Display Experience adlı patent ortaya çıkmış, Microsoft'un Star Trek 'te gördüğümüz Holodeck 'e benzer bir teknolojiyi geliştirmekle meşgul olduğunu anlamıştık.

Bugün ise tüm bu aksiyonların ne ile ilgili olduğu belli oldu ve Microsoft yaptığı açıklama ile IllumiRoom 'u duyurdu. Oturma odamızı Kinect ile analiz ederek ufak bir projektör yardımıyla oynadığımız oyuna göre çeşitli ışık oyunları , partiküller ve atmosfer öğeleri sağlayan teknoloji IllumiRoom yaşadığımız oyun deneyimini bir adım öteye taşımak için geliştirilen bir proje olarak tanıtılıyor.

Microsoft'un yeni teknolojisi için yayınladığı videoya göz atarak ne demek istediğimizi daha iyi anlayacağınızı umuyoruz ki kendisi biraz aşağıda. Bu arada IllumiRoom hangi tür oyunlarda daha iyi sonuç verir sizce? Yarış ve spor oyunları için son derece iyi gözükse de özellikle Multiplayer FPS ve Aksiyon oyunlarında dikkat dağıtıcı olur mu?

gazetecilik mezunu. çok müzik dinliyor. bayağı video oyunu oynuyor. bolca kitap ve çizgi roman da okuyor. hah bir de gitarı var.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KitapMicrosoftStar tvXboxmüzikoyun
Görüş Bildir