Bugün Hava Nasıl Olacak? Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Ege kıyılarında devam eden kuvvetli yağışların bugün (09.02.2013 Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren kuvvetli güneybatılı (lodos) rüzgarla birlikte tekrar kuvvetleneceği, İzmir, Muğla, Aydın, Manisa, Balıkesir'in batı ilçeleri (Ayvalık, Edremit, Havran, Gömeç, Burhaniye) ile Çanakkale'nin güney ilçelerinde (Ayvacık, Ezine) kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışların Pazar günü gece saatlerinde etkisini azaltması, Pazartesi öğleden sonra kesilmesi bekleniyor.

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde görülecek olan yağışların; İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Çanakkale'nin Ezine ve Ayvacık, Balıkesir'in Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Ülkemiz genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, iç ve batı bölgelerde kuvvetli(30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Çanakkale'nin Ezine ve Ayvacık, Balıkesir'in Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, heyelan, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • KUVVETLİ RÜZGAR VE BACA GAZI ZEHİRLENMESİ UYARISI: Rüzgarın; iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar ve baca gazı zehirlenmeleri) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile muhtemel çığ tehlikesi ve sıcaklık artışına bağlı olarak kar erimeleri sonucunda oluşabilecek su baskınlarına karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale'nin Ezine ve Ayvacık, Balıkesir'in Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

BURSA Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 14

İSTANBUL Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 13

TEKİRDAĞ Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 11

YALOVA Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 12

 • EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Aydın, Muğla ve Manisa çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

DENİZLİ Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. 14

İZMİR Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. 13

UŞAK Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

 • AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ADANA Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18

ANTALYA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

ISPARTA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

MERSİN Çok bulutlu, kısa süreli sağanak yağışlı 18

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusunun aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı zamanla çok bulutlu, batı çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı 12

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

KONYA Parçalı zamanla çok bulutlu 12

SİVAS Parçalı zamanla çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 10

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak, Düzce, Bolu, Bartın ve Karabük çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

SİNOP Parçalı ve çok bulutlu 15

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz'de kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine ve sıcaklık artışına bağlı olarak kar erimeleri sonucunda oluşabilecek su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ARTVİN Parçalı bulutlu 15

ÇORUM Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli sağanak yağışlı 12

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 19

TRABZON Parçalı bulutlu 19

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Malatya, Elazığ, Erzincan ve Tunceli çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi görülmesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine ve sıcaklık artışına bağlı olarak kar erimeleri sonucunda oluşabilecek su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, hafif yağmurlu 12

ERZURUM Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesi bekleniyor. 1

ŞIRNAK Parçalı bulutlu 12

VAN Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 5

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batısının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 13

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

MARDİN Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) hafif yağmur ve sağanak yağışlı 12

SİİRT Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) hafif yağmur ve sağanak yağışlı 15

DENİZLERDE HAVA

 • KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatı, akşam doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, batısında 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Batı ve Orta Karadeniz'de 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta

 • MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5, akşam 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta

 • EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu ve kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5, öğle saatlerinde 4 ila 6, Güney Ege'de güney ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında zayıf

 • AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta

 • VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: doğu ve güneydoğu, doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaAydınBursaEdremitErzurumİstanbulİzmirMalatyaManisaMuğlaSamsunTunceliVan
Görüş Bildir