Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Karadeniz üzerinden kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte gelecek yağışlı sistemin, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, Sinop, Düzce, Karabük, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri, Samsun, Ordu) ile akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında (Rize, Artvin'in Hopa ve Arhavi ilçeleri, Trabzon, Giresun) yerel olarak kuvvetli olması, aynı zamanda yağışla birlikte kuzeyli rüzgarların kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde 6 ila 10 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, Karadeniz kıyıları, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), Batı ve Orta Karadeniz ile gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'de fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Batı ve Orta Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, Sinop, Düzce, Karabük, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri, Samsun, Ordu) ile akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında (Rize, Artvin'in Hopa ve Arhavi ilçeleri, Trabzon, Giresun) yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, Karadeniz kıyıları, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) , Batı ve Orta Karadeniz ile gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'de fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

BATI VE ORTA KARADENİZ İÇİN FIRTINA UYARISI: Batı ve Orta Karadeniz'de batı ve kuzeybatı yönlerden esmekte olan rüzgarın Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına (50-90 km/s), Orta Karadeniz'de tam fırtına (75-100 km/s), gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'de fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Kırklareli çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 22

ÇANAKKALE Parçalı az bulutlu 26

EDİRNE Parçalı az bulutlu 28

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 27

 • EGE

Az bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Kütahya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 Km/S) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu 26

DENİZLİ Parçalı ve az bulutlu 29

İZMİR Parçalı ve az bulutlu 28

UŞAK Parçalı bulutlu 25

 • AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Adana'nın iç kesimleri, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın batı ilçeleri ve İskenderun çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı bulutlu, iç kesimleri kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı 31

ANTALYA Az bulutlu ve açık 35

HATAY Parçalı az bulutlu 30

K.MARAŞ Parçalı az bulutlu, batı ilçeleri kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı 32

 • İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı ve Yozgat çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 27

ESKİŞEHİR Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 23

KONYA Az bulutlu ve açık 29

SİVAS Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu 30

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimleri ile Karabük, Düzce ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/s) ve yer yer fırtına (50-70 Km/S) şeklinde esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 25

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu, il genelinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, kıyı ilçelerinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, il genelinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz Bölümü ile Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Samsun ve Ordu ile akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AMASYA Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

SAMSUN Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışın öğle saatlerinden sonra il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. 26

TOKAT Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

TRABZON Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışın akşam saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. 26

 • DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/s) esmesi bekleniyor.

BİNGÖL Az bulutlu ve açık 34

ERZURUM Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 30

MALATYA Az bulutlu ve açık 38

VAN Az bulutlu ve açık 28

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar yarın (Pazartesi) batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esecek.

BATMAN Az bulutlu ve açık 38

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 38

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 33

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 38

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz'de tam fırtına, Doğu Karadeniz'de kuvvetli fırtına, Güney Ege ile akşam saatlerinden sonra Antalya Körfezi'nde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 • KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu,kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar; Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 7 ila 9, doğusu akşam saatlerine kadar güneybatıdan 8 ila 10, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, ilk saatlerde kuzeyi 7, öğle saatlerinden itibaren batısı güneybatıdan 7 ila 9 kuvvetinde, Dalga: 3,5 ila 4,5m, Görüş: Zayıf.

 • MARMARA Hava Durumu : Parçalı çok bulutlu ve doğusu sağanak yağışlı Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, öğlen batısı kuzeybatıdan 2 ila 4, ilk saatlerde geneli kuzeybatıdan 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
  EGE Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzeybatıdan 4 ila 6, öğlen güneyi 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyi 2,5m Görüş: İyi.

 • AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, doğusu parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, ilk saatlerde batısı, öğlen güneyi, akşam kuzeyi batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı ve Orta Akdeniz'e 1,5 ila 2,0m Görüş: İyi.

 • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBursaErzurumEskişehirFırtınaHatayİstanbulKahramanmaraşKütahyaMalatyaOsmaniyeSamsunVanYozgat
Görüş Bildir