Krizde Zirve Henüz Görülmedi

-

Krizde Zirve Henüz Görülmedi

Krizde Zirve Henüz Görülmedi

Almanya ve Fransa bir noktada daha ayrıştı. Bankacılık birliği konusunda karşı karşıya gelen iki ülke bu sefer krizdeki süreç ile ilgili farklı yorumlar yaptılar. Geçtiğimiz hafta Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın krizde en kötü bitti açıklamalarında sonra bugün Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble euro krizinde henüz zirvenin görülmediğini dile getirdi.

Alman Maliye Bakanı bugün yaptığı değerlendirmede Euro'nun gelecekte de bölgenin para birimi olacağından hiç şüphe olmadığını belirtti.

"Her kriz bizi ileriye doğru daha fazla adım atmaya zorluyor" diyen Schaeuble, Avrupa'nın euronun güvenilir para olarak kalması için her şeyi yapmaya kararlı olduğunun altını çizdi.

Ülkelerin borçlarını azaltmaktan başka yolu olmadığını da kaydeden Alman Maliye Bakanı, tüm Euro Bölgesi ülkeleri doğru yolda olduğunu belirtti.

Son dönemde çok tartışılan konu olan ECB'nin bağımsızlığı ile ilgili olarak "ECB'nin bağımsızlığı talimatlarında sıkı limitler demek" diyen Bakan, sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için kolay önlemler olmadığını söyledi.

"Alman hükümeti finansal piyasalar tarafından sürdürülemez düşünülen Yunanistan çözümü konusunda aynı fikirde değil" Schaeuble Euro bölgesi krizinin zirveye ulaştığı konusunda emin olmadığını, Avrupa'nın kurumsal açıdan güçlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaFransaYunanistan
Görüş Bildir