Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kitap Kapaklarına Yansıyan Sokak Sanatı

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Kitap Kapaklarına Yansıyan Sokak Sanatı

Penguin Books, on modern klasik eserin kapaklarını, yeniden tasarlamaları için sokak sanatçılarına emanet etti. Birbirinden farklı ü...

Kaynak: http://kitap.radikal.com.tr/Makale/kitap...

Penguin Books, on modern klasik eserinin kapaklarını, yeniden tasarlamaları için sokak sanatçılarına emanet etti. Birbirinden farklı üslubu barındıran bu çalışmaların ortak noktası ise zamanın dilini konuşmak.

ROA – And the Ass saw the Angel
Roa, Belçika doğumlu. Bir duvar ressamı olarak onun tuvali genellikle kamusal, kentsel alanlar olmasına rağmen, ara sıra metruk fabrikalar ve ıssız kasabaları da keşfe çıkıyor. Genç yaşlarından beri hayvanlar çalışmalarının merkezinde bulunuyor. Roa, onları şehir görünümü içinde yaşayan varlıklar olarak resmediyor.

Dr Jekyll - Americana / Don DeLillo
Dr Jekyll kendini “geniş, iri yapılı, yumuşak suratlı, 50’lilerinde ve genelde kendini iki karakteri arasında bir mücadelede hisseden bir adam. O sanat yapar ve tasarlar” şeklinde tanımlıyor.

Yok – Armadillo / William Boyd
Yok, çizimlerine Avustralya’da bir kıyı kasabasında başladı. Dünyanın bazı bölgelerinde sokak sanatını resmi olmadan icra ettiği gibi, birçok yerde de sergi açtı. Şu sıralar New York’da yer alanz ve herkese açık stüdyosunda çalışmalarını sürdürüyor.

Barn – Hawksmoor / Peter Ackroyd
Barn, Staffordshire-Leek’de büyüdü. Lego oynayıp çizgi roman okumayı seviyordu. Ergenlik döneminde ise şehrin ışıkları onu cezbetti ve aslında çizmemesi gereken şeyleri çizdi. Bugün kendi fantastik illüstrasyonlarını Londra’da çizmeye devam ediyor.

Agostino – How to be Good by Nick Hornby
Agostino Iacurci bir İtalyan. O, günlük hayattan ilham alıp düz ve sentetik şekillerle oynayarak, çizim ve gravürleri ile kocaman duvarlarda parlak görünümlü katmanlar oluşturuyor.

Sick Boy – The Believers / Zoe Heller
Bristol’ün grafitti dünyasında ortaya çıkmış Sick Boy’un işleri Banksy’nin Oscar adayı filmi “Exit Through the Gift Shop”da gösterilmiş, tapınakları, sloganları ve marifetleri ile küresel bir tanınırlık elde etmişti. Onun kırmızı ve sarı renkteki “Tapınak” (The Temple) olarak bilinen sokak logosu dünya çapında duvarlarda ve çöp bidonlarda görülebilir.

Mittenimwald – The Reluctant Fundamentalist / Mohsin Hamid
Mittenimwald, dünyanın önde gelen şablon sanatçılarından birisi. Eskiden ticari işlere de imza atan Mittenimwald’ın çalışmaları politik duruşunu gösterir ve portreleri de onun detaylara olan ilgisini yansıtır. Mittenimwald bugün Hamburg’da yaşıyor ve orada çalışıyor.

Dain– What A Carve Up! / Jonathan Coe
Brooklyn’de yetişmiş biri olarak Dain’in üslubu New York’taki sokak sanatı hareketleriyle şekillenmiş. Dain’in eski Hollywood ihtişamına olan hayranlığı işlerinde kendini açıkça gösteriyor. Bu da onun onun kökleri grafittide olan sanatında cesur ama hassas bir tarz oluşturuyor.

45rpm – Then We Came to the End / Joshua Ferris
45rpm, Bristol’deki WHAT topluluğuna mensup. Elma şarabına olan tutkusu sayesinde tanıştığı Richt, Sums, Gumbo ve Howl gibi sanatçılarla çalışıyor. Ressam, tasarımcı, fotoğrafçı ve film yapımcısı 45rpm, bakir duvarlar keşfetmek için çok fazla seyahat ediyor.

Stephen Powers: Lights Out for the Territory / Iain SinclairStephen Powers graffitinin beynelmilelliğini ispatladı ve çalışmalarını dört kıtada birden gerçekleştirdi. Philadelphia doğumlu sanatçı, şimdi New York’taki Greenwich kasabasında yaşıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
furkananterr

İnci Capstan Geliyorsan Bakma Öyle Mal mal Şukula :D

Başlıklar

BelçikaKitapsokak sanatı
Görüş Bildir