Kalbi 39 Dakika Durdu

-

Kalbi 39 Dakika Durdu

Kalbi 39 Dakika Durdu

İngiltere'de 2 yaşındaki çocuğun duran kalbi 39 dakika sonra tekrar çalıştı.İngiltere'de York şehrinde 2 yaşındaki Zach Hilary, 26 Ocak'ta aniden yere yığıldı. Çocuğun duran kalbi acil servis elemanlarının suni teneffüs, kalp masajı ve 3 adrenalin şoku sonrasında, 39 dakika sonra tekrar çalışmaya başladı.
Beynindeki şişmenin giderilmesi için uyuşturularak komaya sokulan çocuk 4 ay yoğun bakımda kaldıktan sonra şimdi şaşırtıcı bir şekilde sağlığına kavuştu.
Zach önce şuurunu yeniden elde etmiş ama beynindeki tahribat konuşması ve hareketlerini etkilemiş.
40 yaşındaki annesi Trudy, çocuğunun doktorları da şaşırtan hızlı bir iyileşme süreciyle şimdi tamamen sağlığına kavuştuğunu ve yaşıtlarındaki tüm kabiliyetlere kavuştuğunu söyledi.
Trudy, "Sağlığındaki hızlı düzelmeyi seyretmek inanılmazdı. Sanki yeni doğan bir bebeğin gelişimini hızlı sarım şeklinde seyrediyordum" dedi. Trudy, çocuğunun birkaç ay içinde yemeyi, bardağı tutmayı, yürümeyi ve yeniden konuşmayı öğrendiğini ifade etti.
Zach'ın durumu geçenlerde kalp krizi geçirerek sahada yere yığılan futbolcu Fabrice Muamba'nın vakasını andırıyor. İngiltere'de Bolton takımının yıldızı Muamba'nın (24) kalbi, 78 dakika durduktan sonra şaşırtıcı bir şekilde yeniden çalışmaya başlamıştı. Muamba da hızlı bir iyileşme sürecinde.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngiltere
Görüş Bildir