İşsizlik Maaşı Süresi 30 Ay Olsun!

-

İşsizlik Maaşı Süresi 30 Ay Olsun!

İşsizlik Maaşı Süresi 30 Ay Olsun!

CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, işsizlik ödeneğinin miktarının ve ödenekten yararlanma süresinin artırılması amacıyla kanun teklifi verdi. Çetin’in, TBMM Başkanlığı’na sunduğu kanun teklifinde, işsizlik ödeneğinin sigortalının son 4 aylık prime esas kazançları dikkate alınarak hesaplanan günlük ortalama brüt kazancının yüzde 75’ine çıkarılması öngörülüyor.

Önceki düzenlemede, sigortalının kazancı ne olursa olsun, işsizlik ödeneğinin üst sınırı 752 TL olarak belirlenmişti. Teklif; işsizlik sigortasından yararlanma süresini de 30 aya kadar çıkarılmasını öngörüyor.

Çetin tarafından sunulan ve İşsizlik Sigortası Kanunu’nda değişiklik öngören teklife göre, işsizlik ödeneğinin miktarının ve ödenekten yararlanma süresinin artırılması amaçlanıyor.

Zammın etkisi...

Öte yandan CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, doğalgaz ve elektriğe yapılan zamların mal ve hizmetlerin fiyatını yukarıya taşıyacağını bildirdi. Bunun enflasyonu yükselteceğine dikkat çeken Ayaydın, son zamların enflasyona etkisinin en az yüzde 1 olacağını ifade etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAydınCumhuriyet Halk PartisiİşsizlikİstanbulTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir