İsrail, Suriye'yi Vurdu: “1973'ten Beri Silahlar İlk Kez”

 > -

İsrail, Suriye'yi Vurdu!

İsrail, Suriye'yi Vurdu!

İsrail, Golan Tepeleri'ne düşen top mermilerine karşılık olarak Suriye'ye uyarı atışları yapmaya başladı.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, yaptığı açıklamada Suriye konusunda her türlü gelişmeye hazır olduklarını belirtti. Netanyahu'nun açıklamasından kısa bir süre sonra İsrail kontrolündeki Golan Tepeleri'ne Suriye'den bir havan topu mermisi daha düştü. İsrail ordusu bu sefer suskunluğunu bozdu ve Suriye'ye uyarı atışları yapmaya başladı. Perşembe günü de Suriye-İsrail sınırındaki köyler yakınına üç havan topu mermisi düşmüştü. Golan Tepeleri 1967 yılındaki Ortadoğu Savaşı'nda İsrail tarafından işgal edilmişti. 1981 yılında ise İsrail Golan'ı kendi top...

Haberin Tamamı İçin:

İsrail'den Suriye'ye Ateş

İsrail'den Suriye'ye Ateş

İsrail güçlerinin, Golan'a isabet eden havan toplarına misilleme olarak Suriye ordusuna yakın bir bölgeye 'uyarı ateşi' açtığı açıklandı.

İsrailli bir askeri yetkili, devlet radyosundan yaptığı açıklamada, "Kısa bir süre önce, Suriye'de yaşanan iç çatışma sırasında, Golan tepelerinde İsrail-Suriye sınırına komşu bir İsrail Savunma Güçleri (IDF) karakoluna havan topu isabet etti. Buna cevaben, IDF askerleri Suriye'ye uyarı ateşi açtı" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

İsrail, Suriye'yi Vurdu: “1973'ten Beri Silahlar İlk Kez”

Suriye'de devam eden çatışmalarda, İsrail'in işgali altındaki Golan Tepeleri'ne de havan mermileri düşmesi sonrasında bugün İsrail Suriye'ye 'uyarı ateşi' açtı.

Bu 1973'teki Yom Kippur Savaşı'ndan sonra İsrail'in kuzey komşusuna doğrudan ilk müdahalesi oldu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İsrailSuriye
Görüş Bildir