İŞKUR 3 İlde 3.500 Kişiyi İşe Alıyor

-

İŞKUR 3 İlde 3.500 Kişiyi İşe Alıyor

İŞKUR 3 İlde 3.500 Kişiyi İşe Alıyor

İŞKUR, Iğdır, Kars ve Ardahan'da 3 bin 514 kişiyi geçici olarak işe alacak. 740 lira maaş verecek. Sağlık hizmetlerinden yararlandıracak. İşsizler, 9 ay süreyle okul, çevre temizliği, ağaçlandırma gibi toplum yararına işlerde çalıştırılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve İş-Kur Genel Müdürü Nusret Yazıcı'nın katılımıyla ilk işe alım töreni yarın Iğdır'da yapılacak. Kars ve Ardahan alımları ise 7 Temmuz Cumartesi günü olacak. İş-Kur'a kayıtlı işsizler, Iğdır için başvuruyu yarın yapacak. Kura çekimi sonucu kimlerin işe alınacağı belli olacak. Kars ve Ardahan için başvuru da yine Cumartesi günü yapılacak.

Bu programa girmeye hak kazanan işsizler 9 ay boyunca net asgari ücret üzerinden (şu anda 740 lira) maaş alacaklar. Hem kendileri hem de bakmakla yükümlü oldukları kişiler sağlık hizmetlerinden 'ücretsiz' yararlanabilecekler. Ayrıca sürenin dolmasından sonra hala bir iş bulamamışlarsa; 3 ayın sonunda yeniden bu programa başvurabilecekler.

Böylece İŞKUR'un Toplum Yararına Çalışma Programları (TYÇP) kapsamında üç ilde istihdam ettiği kişi sayısı 6 bine çıkmış olacak. 2011 yılında Türkiye genelinde 64 bin 85 kişinin yararlandığı TYÇP'den bu yılın ilk yarısında 44 bin 89 kişi yararlandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir