İran'dan Esad'a Asker Desteği

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

İran'dan Esed'e Asker Desteği

İran'dan Esed'e Asker Desteği

İran, Suriye'ye 4 bin kişilik askeri güç gönderdi.

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayeri’nin Suriye’ye desteklerinin askeri boyuta dönüşebileceği sözlerinin ardından sevkiyat başladı.

Halep’de bozguna uğrayan ve günlerdir bomba yağdıran Esed güçlerine destek için 4000 kişilik askeri güç Lübnan üzerinden Suriye’ye gönderildiği iddia edildi.

Halep Havaalanı’na indirilen askerlerin bir kısmının da karadan Halep’e ilerlediği belirtildi.

Muhaliflerin eline geçmesiyle Esad’ın devrilmesini kaçınılmaz kılacağı için İran’ın Halep’e, çok önem verdiği, sevkedilen büyük güçle çatışmaların şiddetleneceği ve insani kaybın korkunç boyutlara çıkabileceği bildirildi.

Hristiyan semtinde ilk çatışma

Bu arada Halep’te ‘ölüm kalım savaşı’ sürüyor. BM gözlemcileri, uçak ve helikopterlerin, muhaliflerin kontrolündeki kentin güneyini bombaladığını açıkladı. Şam’da ise çatışmalar ilk kez Hrıstiyanların olduğu bölgelere sıçradı.

Bu bölgelerde daha önce rejim yanlısı gösteriler yapılmış, ancak hiç çatışma yaşanmamıştı.

Haberin Tamamı İçin:

İran'dan Tehlikeli Adım

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayeri’nin Suriye’ye desteklerinin askeri boyuta dönüşebileceği sözlerinin ardından sevkiyatın başladığı iddia edildi.

Star'ın haberine göre; Halep’de bozguna uğrayan ve günlerdir bomba yağdıran Esad güçlerine destek için 4000 kişilik askeri güç İran ve Lübnan üzerinden Suriye’ye gönderildi. Halep Havaalanı’na indirilen askerlerin bir kısmının da karadan Halep’e ilerlediği belirtildi. Muhaliflerin eline geçmesiyle Esad’ın devrilmesini kaçınılmaz kılacağı için İran’ın Halep’e, çok önem verdiği, sevkedilen büyük güçle çatışmaların şiddetleneceği ve insani kaybın korkunç boyutlara çıkabileceği bildirildi. İran’ dışında Lübnan Hizbullah’ı da Halep’in düşmemesi için sevkiyata başladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşer EsadBirleşmiş MilletlerDiyetHizbullahİranLübnanStar tvSuriye
Görüş Bildir