Irak'ta Bombalı Saldırılar: 31 Ölü

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Irak Güne Patlamalarla Başladı

Irak Güne Patlamalarla Başladı

Irak'ın başkenti Bağdat'a meydana gelen iki ayrı patlamada 10 kişinin öldüğü bildirildi.

BAĞDAT

Yetkililer, Kazimyah bölgesinde park halindeki bir arabada ve hayvan satışının yapıldığı alanda meydana gelen iki ayrı patlamada 10 kişinin öldüğünü belirtti.

Patlamalarda 35 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Haberin Tamamı İçin:

Irak'ta Pazar Yerinde Bombalı Saldırı: En Az 11 Ölü

Irak'ın başkenti Bağdat'ın kuzeyinde meydana gelen iki bombalı saldırıda en az 11 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Ağırlıklı olarak Şiilerin yaşadığı semtteki pazar yerinde meydana gelen patlamalarda en az 30 kişinin de yaralandığı belirtiliyor.

Emniyet kaynaklarına göre birinci bomba Kadimiye'deki hayvan pazarındaki bir tezgahta, bir kutunun içinde saklıydı.

İlk bombanın patlamasından birkaç dakika sonra yakınlarda park halindeki bir araca yerleştirilen ikinci bomba patladı.

Ülkede bu yılın başından bu yana Şiileri hedefleyen çok sayıda bombalı saldırı meydana geldi.

Irak hükümetinde hakim durumda olan Şiilerle, eski lider Saddam Hüseyin'in Amerikan işgaliyle devrilmesinin ardından ayrımcılığa uğradıklarını öne süren Sünniler arasındaki ilişkiler hala gergin.

Haberin Tamamı İçin:

Bağdat Kan Gölüne Döndü!

Polis yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, ilk saldırının Kazimiyah bölgesindeki hayvan pazarında bir kutunun patlatılması sonucu meydana geldiği, ikinci saldırının ise park halindeki bir aracın patlatılması sonucu yaşandığı ifade edildi. Bombalı saldırılarda en az 29 kişi hayatını kaybederken, 69 kişi de yaralandı.

Bölgede cuma günleri binlerce Iraklı pazaryerinde toplanarak, aileleriyle birlikte zaman geçiriyor. Bu nedenle pazar alanları, daha çok insan öldürmeyi amaçlayan saldırganların sık sık hedefi oluyor. Son zamanlarda yaşanan şiddet olaylarında düşüş yaşanmasına rağmen isyancılar, Şii önderliğindeki hükümeti zayıflatmak için güvenlik güçleri ve sivillere karşı saldırılar gerçekleştiriyor.

Haberin Tamamı İçin:

Irak'ta Bombalı Saldırı: 31 Ölü

Irak arka arkaya gelen 4 bombalı saldırıyla sarsıldı. Şii Müslümanları hedefleyen saldırılarda en az 31 kişi hayatını kaybetti.

Bağdat- Önce Bağdat'ın Kadimiye adlı Şii mahallesindeki bir pazar hedef alındı. Sırayla iki bomba yüklü araç alışveriş yapan kalabalığın yakınında patlatıldı. Bu ilk patlamalarda 17 kişi öldü, 45 kişi yaralandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

IrakPolis
Görüş Bildir