İnsani Yardım Vakfı, Yaraları Sarıyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

İnsani Yardım Vakfı, Yaraları Sarıyor

İnsani Yardım Vakfı, Yaraları Sarıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı, Lüblan'daki kamplarda gıda paketi, yatak, battaniye ve yakıt çeki dağıttı.

İSTANBUL

İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri, Lübnan'da Suriyeli mültecilerin yaşadığı kamplarda gıda paketi, yatak, battaniye ve yakıt çeki dağıttı.

Vakıftan yapılan açıklamada, 3 gün süren yardım çalışmalarında Beyrut'taki Burc el-Baracine, Trablus'taki Beddavi, Baalbek'teki Celil ve Sur'daki Reşidiye kamplarındaki Suriyeli ve Filistinli sığınmacılara temel gıda malzemeleri paketi, battaniye, sünger yatak ve yakıt çeki dağıtıldığı belirtildi.

Açıklamada, bin 100 aileye çeşitli yardımların yapıldığı da aktarılarak, vakfın Orta Doğu Koordinatör Yardımcısı Hamza Dinçer'in şu ifadelerine yer verildi:

''Kamplarda mülteciler gayri insani bir ortamda yaşıyor. Küçücük alanlarda 15-20 kişinin yaşadığını gördük. Şartlar gerçekten oldukça zor. Daracık sokakları olan boğucu bir yaşam alanında mülteciler iç içe yaşamak zorunda bırakılmış. Mülteci aileler, özel ve günlük yaşam şartları olmayan yapılarda yaşıyorlar. Örneğin Burc el-Baracine kampında evlerde tamir ve tadilata bile izin verilmiyor. Ev içi ihtiyaçlar, naylon çadırlar, beton damlar için malzemeler almak ve kamplara getirmek yasak. Örneğin evinizin sacı delindi, değiştiremezsiniz, çünkü yasak. Sahil kesiminde yaşayan mülteciler barındıkları evleri tamir ederlerse yetkililer müdahale ediyor. Kampların tamamının altyapıları yetersiz. Güneşin girmediği daracık sokaklarda evler birbiriyle birleşmiş halde. Çocukların eğitimleri de bu kamplardaki derme çatma okullarda veriliyor. Yükseköğrenimle ilgili en büyük sorun ailelerin güçlerinin eğitim masraflarına yetmemesi.''

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulLübnan
Görüş Bildir