İcra Dosyaları Koridora Sığmıyor!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

İcra Dosyaları Koridora Sığmıyor!

İcra Dosyaları Koridora Sığmıyor!

İZMİR'de ekonomik sıkıntılar yüzünden borçlarını ödeyemeyen binlerce kişiye ait icra dosyaları, adliyede İcra Müdürlüğü'nün bulunduğu koridorlarda geçecek yer bırakmadı, yediemin depoları hacizli mallarla dolup taştı. Takip dosyalarının başında, bankalardan alınan otomobil, tüketici kredileri, cep telefonu fatura borçları bulunuyor.

Ekonomik sıkıntılarla birlikte, İzmir Adliyesi'nde faaliyet gösteren 12 ayrı icra tetkik mercii hakimliği, başta taahhütü ihlal, nafaka ödememe, memur ve imza şikayetlerinden oluşan ceza ve hukuk davalarında 2010 yılında 19 bin 500, 2011 yılında 25 bin dosyaya bakarken, 2012 yılında bu sayı 33 bin 766 dosyaya ulaştı.

İCRA MÜDÜRLÜĞÜ DE DOLDU TAŞTI

İzmir'deki 28 icra müdürlüğünün her birine 2012 yılında 32 bin ile 34'er bin arasında icra dosyası geldi. İzmir Adliyesi'ndeki 28 İcra Müdürlüğü'nde 2012 yılında icra takibi sayısı 932 bini buldu. Bu sayı önceki yıldan gelen devirlerle birlikte 1.3 milyonu aştı. Takip dosyalarının başında, bankalardan alınan otomobil, tüketici kredileri, cep telefonu fatura borçları bulunuyor. Cep telefonu davalarını kredi kartı borçarı, esnaf ve kefalete ödenmeyen borçlardan kaynaklanan davalar takip ediyor.

KORİDORA İSTİFLENİYOR

İcra müdürlüklerinin kalemlerine sığmayan 1 milyonu geçkin dosya çelik dolaplarda yer kalmayınca koridorlara istiflenerek yerleştirildi. İcra dosyaları ile boğuşan 28 İcra Müdürlüğü'nün bulunduğu koridorlarda geçecek yer kalmadı. Üzüm sergisi gibi yerlere serilen dosyaları gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Sonuçlanan dosyalar, görevliler tarafından alışveriş arabaları ile arşive taşınıyor.

BU SORUNA ÇARE BULUNMALI

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İzmirKredi Kartıcep telefonumemur
Görüş Bildir