Hava İş Sendika'sından Grev Açıklaması

 > -

Hava İş Sendika'sından Grev Açıklaması

Hava İş Sendika'sından Grev Açıklaması

THY'de bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanması nedeniyle Hava-İş Sendikası tarafından alınan grev kararının uygulamaya geçmesi için, sendikanın yetkili organlarının önümüzdeki hafta toplantıya çağırıldığı bildirildi. Sendika Başkanı Atilay Elçin, grevin kendileri için amaç olmadığını ancak böyle giderse uçakların uçmayacağını belirtti.

Sendikal Güç Birliği Platformuna üye sendikalar tarafından bugün Atatürk Havalimanı'nda, İç Hatlarda başlayıp Dış Hatlarda sona eren ve çok sayıda sendika temsilcisi ile Beşiktaş'ın taraftar grubu "Çarşı"nın da katıldığı destek yürüyüşü yapıldı. Burada konuşan Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin, grevin kendileri için amaç olmadığını ancak böyle giderse uçakların uçmayacağını belirterek, şunları söyledi:

"Çağrılara cevap bulmazsak en kısa sürede grev tarihini açıklayacağız. Önümüzdeki hafta sonu tarihi açıklayacağız. Türk Hava Yolları'nın bütün faaliyetleri duracak.

Tüm temsilcilerimizi, yönetim kurulumuzu toplantıya çağırdık. En kısa sürede yapacağımız bir değerlendirme ve tartışma sonucunda grevin uygulanacağı tarihi açıklayacağız. Yani uçakların uçmayacağı günler çok yakındır. O gün itibariyle kimse bizi suçlamasın. Mağdur olan yolcular, mağdur olan kargocular, yurt dışına gidecek ve gelecek olanlar bizi suçlamasınlar. Biz yasal hukuki ve meşru zeminde bütün olanaklarımızı kullandık. Grevin uygulanacağı saate kadar da kullanmaya devam edeceğiz."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşiktaş Jimnastik KulübüTürk Hava Yolları
Görüş Bildir