Günün Gazete Manşetleri 24.09.2012

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Günün Gazete Manşetleri 24.09.2012

Günün Gazete Manşetleri 24.09.2012

CUMHURİYET

‘Yıllar alabilir’

Yargıtay Balyoz davasına öncelik vermezse çile bitmeyecek

HÜRRİYET

Teröre tam saha pres

TSK, PKK'yla mücadelede "mutlak hâkimiyet, tam pres' denilen yeni konsepte geçiyor. İşte bölge bölge temizlik harekâtına odaklanan stratejinin satır başları.

MİLLİYET

Ve bir gün 62 tabut döner geriye

Ege Denizi'nde ölen Suriyelilerin Avrupa rüyasını kurduğu yer burası, Amude. Bir rüya, şimdi bin ağıta dönüşmüş. Kimi "Kurtaramadım", kimi "Gitme dedim" diye ağlıyor ama herkes ağlıyor.

VATAN

'Efe'nin isyanı

'Zeybekçi Paşa' olarak tanınan Tümgeneral Atilla Özler Balyoz Davası'nda sanıktı ama hiç tutuklanmadı. 16 yıl hapse mahkum olunca isyan etti: Şimdi kime sığınacağım!

RADİKAL

En zor dönüşüm

Beyoğlu Belediyesi, 100 bin kişiyi etkileyecek Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Planı'nı hazırladı. Bölgedeki 5 bin 300 bina ile 4 bin 500 dükkanın tamamı yıkılacak. Proje, Tarlabaşı'nın 80 katı büyüklüğünde.

AKŞAM

Dersim PKK'ye boyon eğmez

Terör örgütünün hedefindeki Tunceli'nin, gündemden düşmeyen milletvekili CHP'li Hüseyin Aygün, bölgedeki atmosferi anlattı:

SÖZCÜ

Suçum varsa kendimi Taksim'de asarım, yakarım!

30 Ağustos'ta oynadığı zeybekle gündeme gelen ve BALYOZ'DA 16 yıl ceza alan Tümgeneral Atilla Özler dün teslim oldu. Suçlamayı reddetti.

AYDINLIK

Tetikçi

Balyoz'daki mahkumiyet kararlarıyla Hilmi Özkök yeniden sahneye çıktı. 325 komutana mahkumiyet kararı veren mahkemeyi ve hakimleri aklama kampanyası başlattı.

HABERTÜRK

BDP'yi koruyan askere bomba

BDP Lideri Demirtaş'ı koruma görevine giden konvoya PKK mayınlı tuzak kurdu, asker geç patlayan bombadan sona anda kurtuldu.

SABAH

1 Tarla, 5 Koyun, 1 İnek, 1 Berdel

Köyde bir tecavüz...Ve ardından iki ailenin, yaşları 13-15 olan 4 çocukla ilgili yaptıkları utanç anlaşmasının öyküsü.

POSTA

O kalleş öldürdü

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli polis Tuncay Akyüz önceki gece arkadan kalleşçe yaklaşan bir teröristin silahlı saldırısında şehit oldu. Şehidin polis arkadaşları dün hemen operasyona başladı. Tuncay Akyüz'ü şehit eden o kalleş ile yardakçısı öldürüldü.

BİRGÜN

Ağaya beleş, işçiye 1 lira

Bir tekstil firmasında 12 saatlik mesai yapan çalışanlara 7 dakika tuvalet hakkı tanındı. Kartlı sistemle girilen tuvaletlerde işçiler, günde 7 dakikadan fazla tuvalette kalır ise 1 TL ek ücret ödemek zorunda.

YENİ ŞAFAK

Genç Subaylar manşeti ABD senaryosu

Eski Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, Balyoz Darbe Planı'nın hazırlandığı 2003'te Cumhuriyet gazetesinin manşetten verdiği 'Genç Subaylar tedirgin' haberiyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Saygun, haberin, yayınlanmadan 4 yıl önce ABD'de senaryo olarak tartışıldığını yazdı.

ZAMAN

Darbeyle mücadelede ceza yetmez, anayasal reform lazım

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBalyoz DavasıBarış ve Demokrasi PartisiCumhuriyet Halk PartisiDarbePolisŞehitTecavüzTerörTunceliTürk Silahlı KuvvetleriVanYargıtay
Görüş Bildir