Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Delik Değil Asfalt Lekesi

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Günün en zorlama haberi!

Günün en zorlama haberi!

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral , Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel 'in davetlisi olarak Ankara'ya geldi.

ÖZEL'İN AYAKKABILARINI GÖRÜNTÜLEDİ

Suriye ve PKK ile mücadelede işbirliğinin ele alındığı zirve öncesi Dempsey törenle karşılandı. İki Genelkurmay Başkanı yan yana yürüdüğü sırada, Milliyet muhabiri o görüntüyü fotoğrafladı ancak gazete bu fotoğraf üzerinden oldukça zorlama bir haber çıkardı.

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in ayakkabı sının altıyla, ABD Genelkurmay Başkanı'nınkini kıyaslayan gazete, söz konusu haberde Özel'in ayakkabısının, altındaki siyah lekeden eski ve yıpranmış olduğu (!) sonucunu çıkardı.

Ayakları yere basan herkesin başına gelebilecek olayı anasayfadan duyuracak kadar büyük gören gazete, bu haberiyle okuyucularını da şaşırttı.

Milliyet gazetesi, haberi birinci sayfasından böyle anonsladı:

SAMANYOLUHABER.COM

Haberin Tamamı İçin:

Tepkisini böyle dile getirdi!

Tepkisini böyle dile getirdi!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel 'in, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Martin Dempsey 'i karşılama töreni sırasında ayakkabısının tabanından objektiflere yansıyan siyah lekenin delik değil zift olduğu ortaya çıktı.

TÖREN ALANINDA ZİFTLEME YAPILDI

Hürriyet'in haberine göre, önceki günkü resmi karşılama öncesinde tören alanında yeni ziftleme yapıldı, Özel'in ayakkabısının tabanına da bu yeni ziftlemenin lekesi yapıştı. Bu lekenin objektiflere yansımasına da, Özel'in törende giydiği ayakkabının tabanının kösele olması yol açtı. Törende Özel ile yan yana yürüyen Dempsey'i ise aynı görüntüyü vermekten giydiği kauçuk tabanlı ayakkabısı kurtardı.

ÖZEL TEPKİ GÖSTERDİ

Genelkurmay Başkanı Özel de Genelkurmay Karargahı'nda dün sabah kurmaylarıyla yaptığı toplantıda da, ayakkabısının tabanındaki bu zift lekesinin delik ayakkabı giydiği şeklinde yansıtılmasına tepki gösterdi. Özel, Genelkurmay Başkanı olarak normal bir zamanda bile böyle bir görüntü vermesinin düşünülemeyeceğini söyledi. Özel, bu olayın ise ABD Genelkurmay Başkanı gibi önemli bir konuğun ağırlandığı bir günde gündeme getirildiğine dikkat çekerek, “Böyle bir günde böyle bir şeyin verilmesi büyük haksızlık” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Delik Değil Asfalt Lekesi

Genelkurmay Başkanlığı, Milliyet gazetesinde yer alan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in ayakkabısına ilişkin olarak Milliyet’e yaptığı açıklamada komutanın ayakkabısının delik olmadığını, fotoğrafta yer alan görüntünün asfalt lekesi olduğunu belirtti.

Açıklamada, “Fotoğrafta görülen siyah leke, yapılan asfaltlama çalışmaları nedeniyle Genelkurmay Başkanı’nın ayakkabısına bulaşmış bir asfalt damlasıdır. Dijital çekim tekniklerinin ve kabiliyetlerinin bu kadar gelişmiş olduğu bir çağda, bunun bir asfalt zifti lekesi olduğu rahatlıkla görülebilir” ifadelerine yer verdi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAnkaraGenelkurmay BaşkanıSuriye
Görüş Bildir