Google Glass'ın Teknik Detayları Şekilleniyor

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Google Glass'ın Teknik Detayları Şekilleniyor

Google Glass'ın Teknik Detayları Şekilleniyor

Gelecekteğin akıllı gözlüklerinin atası nelere kadir öğrenmek istemez misiniz?

YAZAN

Mert Yiğit Doğru

Bu haberi yazmak için kolları sıvadığım sırada, şu anın gelecekte tarih olarak geçecek olması geldi aklıma. Böyle düşününce insan bir garip oluyor yahu... Hadi sektörden gidelim, öyle değil mi ama? Steve Jobs , şu anda son derece gülünç bir görünüme ve boyutlara sahip ilk iPod 'u tanıtırken " Oha oolum, iskambil destesi kadar ama şunun yaptıklarına bak yaa!! " diye aşık olmamış mıydık?

İşte o nedenle yukarıdaki gibi bir spotu layık gördüm Google Glass 'a. Bundan bir 10 sene sonra, gözlüğün şekline bakıp " Ehe mehe, nasıl takmışız abi bunu? " tepkisi vereceğiz belki de. . Unutmayın bu dediğimi oyungezerler .

Peki ya teknik detaylar? Hemen sıralıyorum. Google Glass, kullanıcının 12GB 'ını kullanabileceği 16GB 'lık hafızaya, 640 x 360 çözünürlüğe ( yaklaşık 2.5 metreden 25"lik bir ekrana bakıyor gibi olacakmışız ), 720p video kaydı yapabilen 5MP kameraya, 802.11b/g WiFi desteğine ve Google Drive senkronizasyonuna sahip olacakmış. Ürünü microSD vasıtasıyla şarj edebileceğiz ve şarjı, ortalama kullanımda 1 gün gidebilecek. Ancak Google'ın burada ufacık bir yıldızla eklediği bir not var. Diyor ki firma " Video kaydı gibi durumlarda bu süre önemli ölçüde azalabilir. " E yani.

Peki Glass'ı nasıl kullanacağız? Google'ın açıklamasına göre ürün, Bluetooth destekli tüm cihazlara bağlanabilecek; ancak ürünün hangi özelliklerinden faydalanabileceğimiz, bağladığımız telefon modeline göre değişecek. Son olarak Android 4.0.3+ telefonlara yüklenebilecek " MyGlass " uygulaması da, Google Glass'ın GPS ve MMS desteğini aktifleştirecekmiş.

Şimdilik bu kadar ama yeni haberler geldikçe Glass'tan bahsetmeye devam edeceğiz. Takipte kalın oyungezerler.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidAppleDeepMindGoogle
Görüş Bildir