Gazetelerde Bugün | 6 Haziran 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 6 Haziran 2013

Gazetelerde Bugün | 6 Haziran 2013

RADİKAL

#direntwitter

İzmir'de Gezi için tweet atan 38 kişi soruşturuluyor. 34'ü 'halkı suça tahrik'ten gözaltına alındı. Evi basılan üniversite öğrencisi Aynur Tıkıroğlu, birçok defa sukunet çağrısı da yapmış.

CUMHURİYET

#direntwitter

Dokuz gündür sokaklardalar ve kendilerini “özgürlükçü” olarak tanımlıyorlar. Çoğunluğu 90 kuşağı. Direnişlerinin asıl nedeni “Erdoğan’ın otoriter tavırları”. Yarısı bugüne dek hiçbir eyleme katılmamış. Medyanın suskunluğu ve polisin orantısız güç kullanımı isyanlarının diğer nedenleri arasında. Bunu Twitter mesajlarında da dile getiren 34 İzmirli genç, halkı suça teşvik ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

HÜRRİYET

Sosyal gözaltı

İzmir'de sosyal medya üzerinden attıkları tweet'lerle 'örgütlü şekilde halkı isyana teşvik ettikleri ve propaganda yaptıkları' ileri sürülenlere operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan 34 gençlerden 12'si savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

MİLLİYET

140 karakterle isyana teşvik

İzmir'de twitter'da yazdıkları yüzünden gözaltına alınanlar isyana teşvikle, Ankara'dakiler hükümeti yıkmaya teşebbüsle suçlanıyor.

VATAN

'Gezi'ye darbe soruşturması

Ankara'daki Gezi protestolarında gözaltına alınanların bir kısmı, 'Cebir ve şiddet kullanarak hükümeti yıkmaya teşebbüsle' suçlandı.

AKŞAM

Tabiatın kanunu

'Biber gazına, tazyikli suya değdi' dedirtecek ilk haber... Siyaset, Gezi Parkı'ndaki ağaçlar için sokağa dökülen yüz binlere kayıtsız kalmadı. Çankaya devreye girdi, tartışmalı tabiat tasarısı dün geri çekildi.

SÖZCÜ

Bu zulmü tweet'le duyuran 34 genç gözaltına alındı

Tayyip'in "Twitter bir bela" demesinin ardından düğmeye basıldı. Eylemcilere sosyal medyada destek verenlere operasyon yapıldı.

AYDINLIK

İş bıraktılar bayrak açtılar

AKP diktatörlüğüne karşı 'Tayyip istifa' sloganıyla bütün yurda yayılan eylemlere, yüz binlerce kamu çalışanı ve işçiden grevle destek geldi.

HABERTÜRK

Bu yeni dili öğrenmeliyiz

Şarkıcı Sezen Aksu, ülkeye çağrı yaptı: "Gezi'deki dayanışma ve sevgi dilini öğrenelim. Özgür ve sivil geleceğe bu dil taşıyacak bizi".

SABAH

Platform'un talebi arttı

Taksim Platformu, Arınç'a önce 6 maddelik talep listesi sundu, ardından Kanal İstanbul'dan 3. Köprü'ye kadar birçok projede değişiklik istedi...

POSTA

Gezi halkı diyor ki;

İstanbul Taksim Meydanı'ndaki Gezi Parkı'nın yıkılıp yerine alışveriş merkezi yapılmasını engellemek için başlayan direniş 9'uncu gününü doldurdu. Eylemcilerin temsilen oluşturulan 'Taksim Dayanışması' grubundan 6 kişi dün Ankara'da Başbakanlık'ta Başbakan Yardımcısı ve Başbakanvekili Bülent Arınç ile görüştü.

BİRGÜN

Çapulcunun el kitabı

Polisin eline mi düştünüz, biber gazına mı maruz kaldınız? 'Eyvah ne yapacağım, ne diyeceğim' paniğine kapılmamak için işte size hukuk ve sağlık rehberi.

YENİ ŞAFAK

Houston'dan ölüm emri

Gezi Parkı eylemlerini organize eden örgütlerin kullandığı 'Zello' adlı internet programının, gösterilerden hemen önce Türkiye'deki gruplara açıldığı ortaya çıktı. ABD'nin Houston kentindeki bir IP adresinden eylemcilere "Ölseniz de çekilmeyin, bir şey yapamazlar" talimatı verildi.

ZAMAN

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriAnkaraBaşbakan YardımcısıBülent ArınçDarbeGezi ParkıİstanbulİzmirRecep Tayyip ErdoğanSezen AksuSosyal MedyaTwitter
Görüş Bildir