Gazetelerde Bugün | 18 Haziran 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 18 Haziran 2013

Gazetelerde Bugün | 18 Haziran 2013

CUMHURİYET

Yüzleri tutmadı

Ankara ile Avrupa Parlamentosu arasında direnişçilere uygulanan orantısız şiddet nedeniyle başlayan kriz karşılıklı ziyaretlerin iptal edilmesi noktasına kadar ulaştı. Bakanların, milletvekillerinin Brüksel programları iptal edildi. Çözüm sürecini konuşmak için Türkiye’ye gelecek heyete de randevu verilmedi.

HÜRRİYET

Skandal

İngiliz gizli servisinin 2009 yılında Londra'da yapılan G-20 zirvesinde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile 15 kişilik Türk heyetini dinlediği ortaya çıktı.

MİLLİYET

Avrupa'yla ipler gerildi

AB ile ilişkilerde olumlu hava beklentisi, Gezi olaylarına farklı bakış nedeniyle kayboldu. Türkiye tarafı AB ile temasları iptal etmeye başladı.

VATAN

Twitter'a özel yasa

İçişleri Bakanı Muammer Güler açıkladı; Gezi Parkı olaylarında aktif kullanılan sosyal paylaşım siteleriyle ilgili yasal düzenleme geliyor

RADİKAL

'Çocuklardan uzak tutunuz'

TOMA'lardaki suya katılarak eylemcilere sıkılan madde 'OC Gaz Solüsyonu'. Yani biber gazının sıvı hali. Madde ciltte birinci derecede yanıklara sebeb oluyor. Kullanma talimatında ''Çocuklardan uzak tutunuz. Kanalizasyona, yeraltı sularına ya da yüzey sularına saçılması önlemlidir'' yazıyor.

AKŞAM

Gezi'nin güvenlik raporu

Polis, 3 haftadır gündemden düşmeyen Gezi Parkı olaylarını analiz etti. Eylemi başlatanlar, örgütler, taraftar grupları ve sosyal medyayla ilgili önemli tespitler var. İşte perde arkasındaki notlarla polisin 'Gezi' dosyası.

SÖZCÜ

Adaletiniz bu mu?

Tayyip'in yandaşları için tüm devlet imkanları seferber ediliyor. Yandaş olmayanlara ise her türlü zorluk çıkarılıyor, zulmediliyor.

HABERTÜRK

Sosyal medyaya düzen geliyor

İçişleri Bakanı Güler, Gezi eylemlerine damgasını vuran sosyal medya için ''Yasal bir düzenleme yapılıyor'' dedi.

SABAH

Dost işi skandal

İngiliz gizli servisinin 2009'daki G-20 zirvelerinde Başbakan Yardımcısı Babacan ile Bakan Şimşek'i dinlediği ortaya çıktı.

POSTA

Dünyanın en ünlü parkı

Halkın sayesinde bu ülkenin de artık uluslararası şöhrete sahip bir parkı var. Turisler bundan böyle müze gezer gibi Gezi'yi de gezecek.

BİRGÜN

Sahil Güvenlik de gelsin!

Direniş büyükçe ne yapacağını şaşıran hükümet yetkilileri yine halkı tehdit etti. Bülent Arınç ''orduyu devreye sokarız'' derken İçişleri Bakanı da, ''Emniyet, Jandarma, Sahil Güvenlik var. Üçünü de gerektiği yerde göreve çağırırım'' dedi.

YENİ ŞAFAK

Utanmaz adam

Avusturya'da Milletvekili Efgani Dönmez, Başbakan Erdoğan'a destek mitingine katılacak Türkler için akıl almaz bir teklifte bulundu. Dönmez ''Bu 5 bin kişiye tek gidiş bileti verip, Avusturya'dan gönderelim. Arkalarından kimse ağlamaz'' dedi. AB değerlerini ayaklar altına alan vekili partisi bile tepki gösterdi.

ZAMAN

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAvrupa BirliğiAvusturyaBaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçGezi ParkıİngiltereMehmet ŞimşekMuammer GülerPolisRecep Tayyip ErdoğanSahil GüvenlikSosyal MedyaTwitter
Görüş Bildir