Gazetelerde Bugün | 17 Mayıs 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 17 Mayıs 2013

Gazetelerde Bugün | 17 Mayıs 2013

CUMHURİYET

Gazinoya da mescit

Spor tesisleri de unutulmadı! Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yeniden gündeme getirdiği yasa taslağında işhanı, büro gibi umumi ve resmi binalarda; fabrika ve be­­nzeri sanayi tesislerinde; düğün salonu, lokanta, gazino, sinema, tiyatro, müze, kütüphane ve kongre merkezi, yurt binaları, spor tesisleri gibi sosyal ve kültürel yapı ve tesislerinde mescit açılması öngörülüyor.

HÜRRİYET

Tam gün Esad

Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Obama'nın dün 2.5 saatlik Beyaz Saray görüşmesinde, ardından yaptıkları 38 dakikalık basın toplantısında ve akşam birlikte yedikleri yemekte öncelikli gündem Suriye oldu.

MİLLİYET

Esad'sız Suriye için uzlaştılar

Beyaz Saray'da Başbakan Erdoğan'la 2 saat görüşen ABD Başkanı Obama ''Esad'ın gitmesinde kararlıyız. Türkiye ile yakın çalışmaya devam edeceğiz'' dedi.

VATAN

Sihirli formül yok

Beyaz Saray'da iki lider ağırlıklı olarak Suriye'yi konuştu. Askeri seçenek masada değil, uluslararası baskı artacak

RADİKAL

Esad'sız mutabakad

Başbakan Erdoğan ile Obama zirvesine Suriye damga vurdu. Obama, ''Esad'sız Suriye'' vurgusu yaptı. Ancak müdahale fikrine soğuk yaklaştı.

AKŞAM

Bu sefer eyalet turu

Çözüm arayışında, irlanda, İskoçya, İngiltere ve Güney Afrika'daki 'barış' süreçlerini inceleyen TBMM heyetinin istikameti bu kez Almanya. İnceleme konusu eyalet sistemi. 'Üniter devlet'i kırmızı çizgi ilan eden CHP temkinli: Bize uygun mu değil mi bakacağız.

SÖZCÜ

Masadaki Türkiye işte şimdi bu halde

Erdoğan, ''Çok özledim'' dediği Başkan Obama'nın karşısına 2 önemli konuyla çıktı. Açılım ve Suriye için icazet aldı!..

HABERTÜRK

Esad'ın gitmesi şart

Obama, İngiltere ve Rusya'nın anlaşmasına rağmen Türkiye'ye kulak verdi: Esad gitmeli, Suriye Esad'ın tiranlığından kurtulmalı.

SABAH

Esad gitsin ama kurumlar kalsın

Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Obama, Suriye diktatörünün kaderi konusunda aynı görüşte: Esad'ın gitmesinde kararlıyız, ortak çalışacağız.

POSTA

Esad seferberliği

Başbakan Erdoğan ve Amerşka Başkanı Obama dün başkent Washington'daki başkanlık konutu 'Beyaz Saray'da bir araya geldi ve iki yıldır iç savaşın sürdüğü Suriye'de Devlet Başkanı Esad'a karşı yapılacaklar konusunda tam mutabakata vardı. Buna göre; iki ülke ortak diplomatik seferberlik başlatacak. Suriye'nin yanında yer alan Rusya ve Çin ikna edilecek. Uluslararsı baskı artırılacak ve Suriye'deki muhalefet güçlendirilerek Esad'ın diktatörlüğüne son verilecek

BİRGÜN

Sorarlar bir gün sorarlar!

Reyhanlı saldırısını ve AKP'nin taşeron politikalarını protesto etmek için 'AKP'den hesabı gençlik soracak' sloganıyla Başbakanlık Çalışma Ofisi'ne yürümek isteyen öğrencilere polis saldırdı, öğrencileri dövdü, üniversiteye de gaz ve mermi attı

YENİ ŞAFAK

Esed gidecek

Başbakan Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, Beyaz Saray'da 3 saat görüştü. Erdoğan, Türkiye ile ABD'nin Suriye konusunda 'tam bir mutabakat' içerisinde olduğunu söyledi.

ZAMAN

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAlmanyaAmerika Birleşik DevletleriBarack ObamaBaşbakanBeşer EsadÇinCumhuriyet Halk PartisiİngilterePolisReyhanlıRusyaSinemaSuriyeTiyatroTürkiye Büyük Millet Meclisigündem
Görüş Bildir