Gazetelerde Bugün | 12 Haziran 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 12 Haziran 2013

Gazetelerde Bugün | 12 Haziran 2013

CUMHURİYET

Vahşete döndü

İktidarın, direnişi itibarsızlaştırma stratejisinin ardından polis, Taksim’deki eyleme gün boyu müdahale etti. Engelli ve çocukların da aralarında olduğu yüzlerce insan yaralandı. Yetkililerin “müdahale yapılmayacak” dediği Gezi Parkı’na da gaz yağdı. CHP’li Şafak Pavey revire kaldırıldı. Ellerinde molotofkokteyli olan provokatörler devreye sokuldu.

HÜRRİYET

Yazık

Çevik kuvvet dün 07.30'da AKM ve anıttaki pankartları indirmek için 3 bin polisle Taksim'e girdi. Akşam ve gece ise meydanı dolduran kalabalık gazla dağıtılırken dünya Türkiye'yi izledi.

MİLLİYET

Artık bu işi bitirin

Samimi duygularla eylemlere katılan gençleri ayrı tuttuğunu söyleyen Erdoğan "Artık bu işi bitirin diyor ve gözlerinden öpüyorum" dedi.

VATAN

Yazık, çok yazık

Taksim'de radikal gruplarla çatışmalar gün boyu sürdü. İş makineleri, polis araçları yakıldı. Polis geç saatlerde meydanı kontrol altına aldı. Gezi Parkı eylemcileri olaylara karışmadı.

RADİKAL

Çözüme müdahale

Başbakan'ın bugün Gezi heyetiyle buluşacak olması umut yaratmıştı. Taksim Platformu da meydanı boşaltacaktı. Polis, ikisini de beklemeden sabah meydana girdi. "Akşam müdahale yok" dendi, Taksim doldu. Ancak müdahale oldu.

AKŞAM

Devlet Taksim'e döndü

Polis çekildiği Taksim'e, meydanı teslim almak için 10 gün sonra yeniden girdi. 'Gezi Parkı ve göstericilere dokunulmayacak' anonsuyla başlayan müdahale gün boyu sürdü. Akşam onbinler Gezi'ye akın edince Taksim alevler içinde kaldı.

SÖZCÜ

Devlet verdiği sözü tutmadı

Polis, saat 20:10'da gaz bombası, plastik mermi ve tazyikli suyla parktaki gençlere müdahale etti. Ortalık savaş alanına döndü. Gençler canını zor kurtardı.

AYDINLIK

Halk düşmanları!

Polis, Taksim Meydanı'na sabah baskın düzenledi. Akşam saatlerinde ise hiçbir uyarı yapmadan ve aniden düşman ordusuna saldırır gibi saldırdı. Halk direnişi sürdürdü.

HABERTÜRK

Taksim ayrı, Gezi ayrı

Taksim'i 11 gün önce terk eden polis, Gezi Parkı'ndakilere "Size dokunulmayacak, siz parka gidin" dedi ve dün sabah erkenden Taksim Meydanı'na girerek temizlik yaptı.

SABAH

'Kimsenin yanına kar kalmayacak'

Başbakan Erdoğan: Bu eylemler bazı sermaye açık şekilde kullanıldı. Eylemciler büyük fotoğrafı görmeli.

POSTA

Vicdanlar yaralı

Gezi Parkı eyleminin 15. gününde polis AKM ile Atatürk Anıtı'ndaki bayrak ve pankartları kaldırmak için dün sabah ve akşam iki kez Taksim Meydanı'na girdi. Direnişle karşılaşınca biber gazı ve tazyikli su sıktı.

BİRGÜN

Park bizim meydan bizim flamalar da bizim...

Hükümet; sol partileri, sendikaları ve sivil toplum örgütlerini provokatör ilan edip kitleden koparma operasyonuna başladı. Polis, Erdoğan'ın 'paçavra' dediği flamaları sökme bahanesiyle Taksim'e girdi, sonra da parka girmeye çalıştı.

YENİ ŞAFAK

Yerinde müdahale

Polis, çevreciyle provokatörü ayırmak için 11 gün sonra Taksim Meydanı'na girdi, AKM ve Cumhuriyet Anıtı'ndaki pankartları temizledi. Ancak gece geç saatlerde örgütlerin şiddeti tırmandıracağı istihbaratını alan polis, göstericilere müdahale etti. Yer yer çatışmalar yaşandı. Vali Mutlu ailelere çağrı yaparak, "Çocuklarınızı alandan çekin, can güvenlikleri yok" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBiber GazıCumhuriyet Halk PartisiGezi ParkıHüseyin Avni MutluPolisSavaş
Görüş Bildir