Gazeteler Akiller Toplantısını Nasıl Gördü?

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Gazeteler Akiller Toplantısını Nasıl Gördü?

Akil İnsanlar Heyeti'nin dün akşam Dolmabahçe Sarayı'nda Başbakan Erdoğan'la gerçekleştirdiği toplantı gazetelerin birinci sayfalarına nasıl yansıdı?

63 kişiden oluşan Akil İnsanlar Heyeti, dün akşam Dolmabahçe Sarayı'nda Başbakan Erdoğan'la bir araya gelerek ilk toplantıyı gerçekleştirdi.

Toplantı haberi gazetelere şöyle yansıdı:

Akşam: Artık helalleşelim

Haberi ilk sayfanın en altından “Başbakan: 76 milyonun özeti”, “Artık helalleşelim” başlığıyla gören Akşam, spotta “Ve akil insanlar sahnede…” ifadesini kullandı.

Akit: Süreçte tempo yükseliyor

Akit, manşet altından “Süreçte tempo yükseliyor” başlığıyla gördüğü haberde, saldırgan bir dil kullanmadı, haber unsurlarına yer verdi.

Birgün: Akillere talimat toplantısı

Haberi “Akillere talimat toplantısı” başlığıyla sürmanşetten gören Birgün, spotta “Başbakan Erdoğan, neredeyse tamamını AKP’ye yakın insanların oluşturduğu 63 kişilik Akil İnsanlar Heyeti ile dün ilk kez bir araya geldi: Siz sahaya indiğinizde bitmeyen bahar gelecek” ifadelerine yer verdi.

Bugün: Sadece akil değil, yüreklisiniz

Haberi ilk sayfada küçük bir kupürle gören Bugün, “Sadece akil değil, yüreklisiniz” başlığını kullandı.

Cumhuriyet: İki parti baş başa

CHP ve MHP, komisyona üye vermeyi reddetti. AKP Meclis’te BDP ile yola devam edecek. İki parti baş başa” manşetiyle çıkan Cumhuriyet, toplantıyı Süreci ;İzleme ve Değerlendirme Komisyonu haberinin içinde “Akillerle ilk toplantı yapıldı” ara başlığıyla gördü.

Habertürk: 76 milyonun özetisiniz

Habertürk toplantıyı manşet altından “76 milyonun özetisiniz” başlığıyla görürken, “Van minüt” karikatüründe Kadir İnanır “Akil Kadir” ismiyle ve “Barışın uleeeeynn!” konuşma baloncuğuyla yer aldı.

Hürriyet: Helalleşme zamanı

Toplantıyı manşet altından gördü. “Helalleşme zamanı” başlığını kullandı. Haberin yanında yer alan karikatürde, Başbakan “Arkadaşlar menümüz 7 ayrı bölgemizin 9’ar kişilik yöresel yemeklerinden hazırlanmıştır. Herkes kendi bölgesinin menüsünü alırsa akil olur” diyor.

Milliyet: 2 ayda bitirin

Toplantıyı “2 ayda bitirin” başlığıyla gören Milliyet, “Hükümet müdahalesi yok” ve “Şimdi helalleşme zamanı” ara başlıklarını kullandı.

Posta: Sitemle başladı

Toplantıyı “Sitemle başladı” başlığıyla manşet altından gören Posta, fotoğraflarıyla birlikte “Sezen Aksu, Hülya Avşar ve Türkan Şoray heyette yer almak istememişlerdi” ifadesini kullandı.
Radikal: Hesaplaşma değil, helalleşme zamanı

Radikal toplantıyı “Hesaplaşma değil, helalleşme zamanı” başlığıyla sürmanşetten gördü.

Sabah: Ayrıştırma değil, bayramlaşma vakti

Haberi “Ayrıştırma değil, bayramlaşma vakti” başlığıyla manşetten gören Sabah, “Başbakan Erdoğan, ‘Akil İnsanlar’ heyetiyle yaptığı tarihi toplantıda net mesajlar verdi” spotunu kullandı.

Sözcü: Türkiye pastasını kestiler

Sözcü neredeyse tam sayfa verdiği haberde “Apo’nun yaşgünü kutlaması geçen yıl yasaktı, bu yıl festivale döndü” üst başlığını ve “Bebek katili Apo’ya en büyük hediye Tayyip’ten” başlığını kullandı. Spotta “Böylece Apo 65 yaşına mutlu girdi” ifadesi kullanılırken, Ergin Asyalı imzalı karikatürde Erdoğan ve Öcalan Türkiye haritası şeklindeki pastayı kesiyor, “Türkiye pastasını kestiler, Böl böl ye” cümleleri kullanılıyor.

Star: Sürece yüreğinizi koyun

Haberi “Başbakan Erdoğan akil insanlar heyeti ile görüştü: Sürece yüreğinizi koyun” başlığıyla gören Star, toplantı fotoğrafını üzerine başbakanın resmini koyarak kullandı.

Takvim: Bayramlaşma zamanı

Takvim, manşet altındaki küçük kupürde “Bayramlaşma zamanı” başlığını kullandı.
Taraf: Dolmabahçe’de akil insan zirvesi

Taraf sürmanşetten “Ayrıştırma değil, bayramlaşma vakti” başlığıyla gördüğü haberde, “Fikir alışverişi yapılacak” ve “İlk rapor bir ay içinde” ara başlıklarını kullandı.

Türkiye: Kucaklaşma zamanı

Türkiye gazetesi, toplantıyı “Başbakan: Şimdi hesaplaşma dönemi değil” üst başlığı ve “Kucaklaşma zamanı” manşetiyle verdi.

Yeni Şafak: Hayırlı bir yola çıktık

Toplantıyı “Hayırlı bir yola çıktık” başlığıyla manşetten gören Yeni Şafak, Başbakanın Hilal Kaplan, Ali Bayramoğlu ve Hülya Koçyiğit’le fotoğraflarına yer verdi.

Zaman: Artık helalleşme zamanı

Zaman, “Artık helalleşme zamanı” başlığıyla gördüğü haberin spotunda “Bu topraklarda herkesin aynı zulmü iliklerine kadar yaşadığını söyleyen Erdoğan, ‘Teröre sarılanlar kadar ona zemin hazırlayanlar da suçludur’ dedi” ifadelerine yer verdi. Başbakan’ın Orhan Gencebay ve Oral Çalışlar’la fotoğrafını kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiManşetMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip ErdoğanSezen AksuStar tvVanakil insanlarmanşet
Görüş Bildir