Gazete Manşetlerinde Bugün | 04 Haziran 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazete Manşetlerinde Bugün | 04 Haziran 2013

Gazete Manşetlerinde Bugün | 04 Haziran 2013

CUMHURİYET

Tek o anlamadı

Erdoğan halk hareketini hâlâ “aşırı uçlar” olarak nitelerken akşamki eylemler için “Tencere tava hep aynı hava” dedi. Reuters muhabirinin “İnsanlar yasaklardan dolayı tepki gösteriyor” yorumuna kızan Başbakan “Bizim evlerinde zorla tuttuğumuz yüzde 50 var” diyerek halkı tehdit etti.

HÜRRİYET

Mesaj alındı

Cumhurbaşkanı Gül, Gezi Parkı'nda başlayıp yurda yayılan gösteriler için, ''Demokrasi sadece seçim demek değildir. İyi niyetli mesajlar alındı. Günü geldiğinde gereği yapılacaktır'' dedi.

MİLLİYET

Mesaj alınmıştır

Gezi Parkı olaylarıyla ilgili Köşk'te açıklama yapan Gül ''iyi niyetli olarak verilen tüm mesajlar alınmıştır. Muhakkak günü geldiğinde gereği yapılacaktır'' dedi.

VATAN

Demokrasi sadece seçim değildir

Gül, 'Barışçıl gösteriler demokrasinin parçası. İyi niyetli mesajların hepsi alınmıştır' dedi, sağduyu çağrısı yaptı

RADİKAL

Bu sesi bizzat dinlemeli

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Mesaj alınmıştır'' dedi. Ancak eylemi başlatan Taksim Gezi Platformu, Gül ile Çankaya'da görüşerek taleplerini iletmek istiyor.

AKŞAM

'Bu itiraz bize özel'

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Burçe Çelik, Gezi Parkı'ndan başlayıp bir haftada Türkiye'ye yayılan eylemleri analiz etti. İşte uzmanından, herkesin konuştuğu eylemin kodları...

SÖZCÜ

Tehdit etti, gitti

''Yüzde 50'yi evinde zor tutuyoruz'' diyerek, AKP'lileri sokağa dökme tehdidinde bulundu. Halk, Tayyip'e ''Tutma, bırak'' derse ne olacak!

HABERTÜRK

'İyi niyetli mesajlar alınmıştır'

Gül, ''Demokrasi sadece seçim değil'' dedi, Gezi Parkı için ''Yeri gelince gereği yapılacak'' sözü verdi

SABAH

Mesaj alındı sağduyu vakti

Cumhurbaşkanı Gül: İyi niyetli olarak verilen mesajların hepsi alındı. Bu saatten sonra artık hepimiz sağduyulu olmalı, kurallara uymalıyız

POSTA

'Demokrasi sadece seçim değildir'

1 haftadır süren eylemler hakkında Cumhurbaşkanı Gül dün şöyle dedi: ''Demokrasilerde halkın iradesi seçimle ortaya çıkar. Ama demokrasi demek sadece seçim demek değildir. Seçimlerin dışında da farklı görüşler, itirazlar çeşitli yollarla dile getirilebilir. Barışçı gösteriler bunun parçasıdır.''

BİRGÜN

Biz de babannemizi evinde zor tutuyoruz

Başbakan, kaçar gibi gittiği Afrika ziyareti öncesi halkı yine tehdit ederek, ''Biz onlara 'aman sakin olun' diyoruz''' dedi

YENİ ŞAFAK

Meydanda yabancı var

Gezi Parkı için başlatılan gösterilerin yabancı parmağı ile provakasyona dönüştüğü istihbarat raporlarına yansıdı. Göstericilerin içine sızarak kalabalıkları şiddete yönlendirenleri tek tek tespit eden emniyet birimleri, olayların Türkiye geneline sıçramasında bin kadar provakatörün görev aldığı belirledi. Listede yabancı ajanlar da var.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAdalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanGezi ParkıRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir