FIFA'dan Devrim Gibi Karar

-

FIFA'dan Devrim Gibi Karar

FIFA'dan Devrim Gibi Karar

FIFA, futbolda son dönemde menajerlerin futbolcu satışlarından elde ettiği astronomik rakamlara devrim gibi bir çözüm getiriyor. Geçen yılki sınır ötesi transfer gelirlerinin %28'inin menajerlerin cebine gitmesi sonrasında FIFA bu duruma bir dur demek istediğini ve bu konudaki çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

FIFA Futbol Komitesi üyesi Jacques Anouma yaptığı açıklamada artık kuluplerin transfer görüşmeleri için direkt olarak birbirleriyle iletişime geçmesini sağlayacak bir sistem yaratmak istediklerini açıkladı. Bu yeni sistemle bütün kulupler satışa uygun olan futbolculardan daha kolay haberdar olabilecek. FIFA bütün kuluplere isteğe bağlı olarak belirli bir ücret veren kuluplere hizmete sunacağı "Global Player Exchange" adında bir komisyon kuracak. Bu komisyon sayesinde kulüplerin transfer marketi hakkında daha iyi bilgi edinebileceği gibi aralarındaki iletişimin kurulması daha kolaylaştırılması da sağlanacak. Ayrıca FIFA'nın bir futbolcunun bonservisinde 3. bir kişinin haklarının bulunması durumunu da kısıtlaması bekleniyor.

Mart ayında, 2011 yılında 3 milyar doları bulan 2012 yılı uluslararası net transfer harcamalarının da açıklaması bekleniyor. Resmi siteye göre geçen yıl yapılan 11,555 transfer 2011 yılı rakamlarının ardında kaldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FIFAfutboltransfer
Görüş Bildir