Evlat Edindiği Dört Engelli Çocuğa Kalbinin ve Evinin Kapılarını Sonuna Kadar Açan Eşcinsel Bekar Baba

72PAYLAŞIM

Evlat edinmek çok büyük cesaret ister. Ama bekar ve eş cinsel bir baba olarak dört engelli çocuğu evlat edinmek gerçekten cesaretten çok daha fazlasını, derin bir sevgi gerektirir. Sevgisiyle evlat edindiği çocuklara kocaman bir yuva olan Benjamin'in hikayesini sizler için Bored Panda'dan derledik.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/single-gay-da...

33 yaşındaki Benjamin Carpenter, Birleşik Krallık'ta iyi kalbiyle nam saldı! 😍

Sebebi ise Benjamin'in evlat edindiği birbirinden harika dört çocuk. Benjamin'in daha iyi bir gelecek sağlamak amacıyla evlat edindiği bu çocukların hepsi engelli.

Benjamin'in bekar bir baba olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

'Dini değerlere çok önem veren bir ailede büyüdüğüm için ilgili ve çevresini önemseyen bir insan oldum. Biyolojik babalık hayatımda öncelikli olmadığı için de evlat edinmeyi çok istiyordum.'

Aslında Benjamin'in bu güzel yolculuğu 10 yıl evvel ilk çocuğu Jack'i evlat edindiğinde başladı.

Jack şu an 10 yaşında! Otizm hastası ve obsesif kompulsif bozukluğu olduğu için bütün aile günlük hayatını Jack'in ihtiyaçlarına göre düzenlemek durumda.

6 yaşındaki Ruby'nin ise hareket sıkıntısı ve fiziksel engelleri var.

5 yaşındaki Lilly, Ruby'nin üvey kız kardeşi. Lilly işitme engelli olduğu için bütün aile onunla iletişim kurabilmek için işaret dilini öğrendi.

Ailenin en minik üyesi ise Down sendromlu ve bu rahatsızlığa bağlı olarak çok karmaşık ihtiyaçları olan 2 yaşındaki Joseph!

Benjamin'in bu güzeller güzeli çocukları evlat edinme ve ülkedeki evlat edinen en genç eşcinsel erkek olma konusundaki ciddiyetini yetkililere anlatması 3 yıl sürdü.

Süper baba Benjamin, bekar eşcinsel baba olma konusunda hala farklı yorumlarla karşılaşıyor. Ama başka bir hayat düşünemediğini, aldığı karardan sonuna kadar mutlu olduğunu belirtti.

2015 yılında da Evlat Edinme Şampiyonu Ödülü'nü almıştı.

'Benim için bütün çocuklarım hayatıma neşe ve mutluluk getirdi. Sabahları uyanıyorum ve çocuklarım olmadan hayatımın nasıl olacağını düşünüyorum. Bomboş ve anlamsız olacağı kesin!'

Başkaları ne düşünür bilmiyoruz ama Benjamin ve güzeller güzeli ailesini biz çok sevdik! Gönlüne sağlık Benjamin! 😍😍

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
waldorf-cornelia

ADAMIN HAM MADDESİ <3

Gizli Kullanıcı

helal benji reis

necla.toker

Bırakın engelli çocuğu sağlıklı olanı alan yok:( Helal olsun.Allah sana sağlıklı uzun ömürler versin kardeşim.

feline

insan üstü bir şuur bu.. cesaret ettiği şey kolay değil zorluklarını yaşamayan bilmez iyilikten, merhametten öte bir şey.

Gizli Kullanıcı

Yaa <3 Dünyayı öyle güzel insanlar kurtaracak işte. <333

Görüş Bildir