Eşcinsel Olduğu İçin Öldüresiye Dövülen Engin Elekçi'nin Sevgilisi İçin Müge Anlı'ya Katıldığı Ortaya Çıktı

1.1bPAYLAŞIM

Sevgilisini dövenler de bunlar olabilir mi?

Aydın’da Fırat Kaya isimli şahıs, “eşcinsel” olduğu gerekçesiyle işitme engelli Engin Elekçi’ye ağır bir şekilde şiddet uyguladığı görüntüleri Instagram hesabından yayınlamıştı.

Görüntülerin hızla yayılmasının ardından sosyal medya ayağa kalktı ve insanlar Fırat Kaya'nın tutuklanması için paylaşımlar yaparak olaya tepki göstermişti.

Detaylara buradan bakabilirsiniz;

Öldüresiye Dövdüğü İnsanları Paylaşan Şahıs Tepkilerin Odağında: #FıratDelikanlıTutuklansın - onedio.com
Öldüresiye Dövdüğü İnsanları Paylaşan Şahıs Tepkilerin Odağında: #FıratDelikanlıTutuklansın - onedio.com

Bu olayın ardından işitme engelli Engin Elekçi'nin bir kayıp vakası için 2018 yılında Müge Anlı'nın programına katıldığı ortaya çıktı.

Biz de detayları paylaşalım istedik.

Aydın'ın Efeler ilçesinde belediyede temizlik işçisi olarak çalışan 3 çocuk babası Murat Tekin'in ailesi 52 gündür haber alamayınca Müge Anlı'nın kapısını çalmıştı.

Murat Tekin'le ilgili farklı iddiaların konuşulduğu programda eşi Sakine Tekin, "Kocamın farklı eğilimleri varmış. Ben gözümle görmedim ama bir kaç arkadaşından duydum. Daha sonra kızım, eşimin sosyal medya hesabından Engin Elekçi diye biriyle mesajlarını buldu." açıklamasını yapmıştı.

Bu iddianın ardından da Müge Anlı'nın ekibi Engin Elekçi'yi programa çıkarmıştı. Elekçi, Murat'la kaybolmadan bir ay önce görüştüklerini ve kendisini sevdiğini anlatmıştı. Bir süre sonra da kavga edip görüşmediklerini söylemişti.

Engin, Murat Tekin'e başka bir erkeğin ilgi duyduğunu dile getirmişti. Yayına bağlanan bir kişi de Murat'ın birileri tarafından tehdit edildiğini iddia etmişti. Bu bilgiden sonra da Tekin'in özel görüntüleri olup olmadığı araştırılmıştı.

Engin Elekçi de "Murat'ın bende fotoğrafı ya da videosu yok." ifadelerini kullanmıştı.

Murat Tekin öldü mü yoksa kaçırıldı mı sorularına cevap aranırken telefonla yayına bağlanan bir çalışma arkadaşı Murat'ı 2017 yılında 2 sakallı erkeğin öldürmeye çalıştığını ve onların elinden Murat'ı kurtardığını söylemişti.

Kasım ayında da Murat Tekin'in cansız bedeni Aydın'da metruk bir binanın bodrum katında siyah poşet ve piknik tüpüyle birlikte bulunmuştu.

Müge Anlı canlı yayınında kameralara takılan Murat Tekin'in görüntülerindeki siyah çantanın içinde piknik tüpü olduğu anlaşılmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-burak-sener

Daha yazmayı bile bilmiyor ki konuşmayıda bilmiyordur, ancak visksini için o yarım beyniyle boş boş oturup insanlara salça oluyordur.

o-yorum-yapilacak

Eşelesinler bakalım bu gereksizi daha neler çıkacak! Çekirge misali son zıplayışı olacak!

enverani

Kim ne derse desin, toplumun ahlakını ve tüm ayarlarını bu programlar ilmek ilmek 10 yılı aşkın belkide 20 den fazladır dezanforme etti. Sikim böyle idarecileri şu programlara bile engel olamadılar. En kan donduran adli durumları bile meze yaptılar bu programlarda...

kanatsiz-balik

N'olur Kiramen ve Katibin melekleri değilseniz insanların günahına-sevabına karışmayın. Sana mı kaldı o adamın yönelimi. nesin sen Münker ve Nekir melekleri fln mı?

huzun-iyidir

Şiddete her zaman karşıyım nolursa olsun şiddete hayır derim, dünyada herkes eşittir kimse Allah değildir, bir insanın canını almak senin haddin değildir, ama bir gerçek var o da eşcinseller hastadır tedavi görmeleri lazım, onları böyle savunmakla onlara zarar veriyoruz tam tersi onları tedavi olabilmek için desteklememiz lazım.

soyledim-gitti

Linc is coming.... :D

eroll

Bilinçli bir seçim olsa, bozuk bilincin tercihi derdik ve hastalık olarak görürdük. Ancak bilinçli tercih olduğunu gösteren hiçbir bilimsel veri yok. Çalışmalar cinsel tercihin ilaçla, hormonla, telkinle, vs. değişmediğini ortaya koymuştur. İnsanların tercihlerine "hastalık" gözüyle bakmayın lütfen. Hayatınızda bu yönelimdeki insanlar olmayabilir, o sizin tercihiniz. Ancak, onları yok saymak kimsenin hakkı değildir.

sensizsinema24

Peki doktor hanım/bey, tanı koyduğunuz bu hastalığa yönelik araştırmalarınızın birkaç linkini alabilir miyim? Bu kadar kendinizden emin konuştuğunuza göre bazı bilimsel dayanaklarınız olması lazım. Aksi halde hiçbir bilgisinin olmadığı bir konuda ahkam kesen bir cahil olurdunuz.

busemylmz

İşinde çok "uzman" bir doktorsun herhalde. Dünya Sağlık Örgütü hastalık değildir bir yönelimdir diyor. Fakat sen daha iyi biliyorsun anladığım kadarıyla.

huzun-iyidir

Ben yok saymadım, tedavi görsünler dedim sonuçta bu insanların tabiata karşı olan bir olgudur. herkes eşcinsel olmaya kalkarsa neslimiz tükenir insan diye bir varlık kalmaz, mantık yürütmek lazım biraz. Bu alanda ilk yapılan araştırmalara göre bunun bir ruh hastalık olduğunu ve anormal bir şey olduğunu belirtildi hatta Hristiyan dininde bunu suç olarak algılanıp ölüm cezası veriliyordu *The Bible and homosexuality, Leviticus 20:13* Ancak bu insanlara yapılan agresif ve şiddet davranışlardan dolayı bu araştırmalar eleştirildi ve kaldırıldı. Buradaki amaç bu insanları şiddetten korumak ve barbarlığı engellemekti, Bende bunu diyorum işte onlara yapılan şiddete karşıyım kimsenin hakkı değildir yalnız bunun normal ve doğru bir şey olduğunu kendimize inandırmak da büyük bir yanlıştır.

eroll

Ben dahil 3 kişi hastalık olmadığını yazmışız ama sizin iyi niyetle eşcinselleri tedavi ettirmek istemenize mani olamamışız. Doğaya aykırı olan doğurganlık meselesiyse hatırlatmak isterim, doğada eşcinsel eğilimli onlarca hayvan türü var. Seks sadece çocuk için yapılmaz. Hatta çoğunlukla zevk içindir. İslamiyet de yasaklamıştır. O kısmı beni değil, eşcinsel bireyi ilgilendirir.

huzun-iyidir

hayırlısı...

jisoo-kim2

Bir hastalık olduğuna dair elinizde Dünyadaki sağlık örgütleri tarafından kabul edilen bir araştırma veya makale bulunuyor mu? Bulunmuyorsa lütfen bilmediğiniz şeyler hakkında sallamayın boş konuşmayın.

sensizsinema24

Bahsettiğiniz o "ilk araştırmalar" nedeniyle bu insanlar tedavi adı altında korkunç uygulamalara maruz kaldı. Hala ilk araştırmalar baz alınacaksa tıpta, neden hala araştırmalar yapıyoruz, modern tıp niye var? Sigara da mesela ilk çıktığında doktorlar sağlık için yararlı diyorlardı, sigara reklamlarında doktorlar oynardı. Şimdi aslında çok zararlı olduğu öğrenildi. Demek ki neymiş? İlk araştırmalar her zaman doğru olmuyormuş. Ama sizin kafanız o çağda kaldığı için o çağın araştırmalarını baz almanız da normal. Doğada bizim gibi başka canlılar var mı da onları örnek gösteriyorsunuz ayrıca? Var mı eti pişirmeyi akıl eden, fabrikalar kurup seri üretimler yapan, kitle propagandaları gerçekleştiren, uzaya çıkan, bilimle ilgilenen bir tür daha?Kaldı ki eşcinsellerin var olmasıyla neslin tükenmesi ne alaka? Nüfusun tamamı eşcinsel olacak diye bir kaide yok. Ben eşcinsel değilim mesela. Onların haklarını savunmak beni eşcinsel yapmadı.

hazal-kizildag

...

pofudukpofyumak

*The Bible and homosexuality, Leviticus 20:13* Yani İncil'in Levililer Kitabı 20. bölüm, 13. ayet. Merak edenler için; "Ve bir adam kadınla yatar gibi erkekle yatarsa, ikisi menfur şey yapmışlardır; mutlaka öldürüleceklerdir; kanları kendi üzerlerinde olacaktır." (Levililer 20:13)

Görüş Bildir