Erdoğan: 'Öleceksek Adam Gibi Ölelim'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan: 'İsrail Terör Estiriyor'

Erdoğan: 'İsrail Terör Estiriyor'

Başbakan Erdoğan, ''Buradan tüm Batı'ya sesleniyorum. Kimse, 'İsrail, savunma hakkını kullanıyor' diyemez'' dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin kurulduğu 1923'te toplam ihracatının 51 milyon dolar, 1924'te 82 milyon dolar, 2002'de ise 36 milyar dolar olduğunu belirterek, ''Bugün geriye dönüp 12 aylık ihracatımız 148 milyar doları aşmıştır. 1924'te bir yılda gerçekleştirdiğimiz ihracatı biz şu anda 5 saatte gerçekleştiriyoruz. Bakın biz Cumhuriyete slogan atarak sahip çıkanlardan değiliz. Biz milliyetçiliğe hamaset yaparak sahip çıkanlardan değiliz'' dedi.

Mini insansız hava aracı sistemi seri üretiliyor

Başbakan Erdoğan, milli savunma sanayisinde yapılanları anlatırken, ''Ülkemizde milli sermayemizin ürettiği mini insansız hava aracı sistemlerinin seri üretimi süratle devam ediyor. Bugüne kadar TSK'nın hizmetine 164 insansız uçak ve 4 insansız helikopter sunduk'' diye konuştu.

Harbe hazır olmaya devam edeceğiz

Erdoğan, ''İnşallah savunma sanayimiz sayesinde ürettiğimiz tüm o silahları kullanma gereği ortaya çıkmaz. Ancak sulh içinde yaşamak, özgürlük ve bağımsızlık içinde yaşamak için her ihtimale karşı biz ordumuzu geliştirmeye, geliştirmeye güçlendirmeye sulhu devam ettirmek için en güçlü şekilde harbe hazır olmaya da devam edeceğiz'' dedi.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına değinen Erdoğan, şunları kaydetti:

''İsrail bu bölgede barışı hiçe sayarak, uluslararası hukuku ayaklar altına alarak bir halka karşı etnik temizlik uyguluyor. Filistin topraklarını adım adım işgal ediyor. Filistin topraklarını adım adım işgal ediyor. 'En temel hakları elinden alınan Filistinliler son derece haklı bir biçimde işgale karşı, etnik temizlik girişimine karşı, altını çizerek söylüyorum, meşru savunma hakkını, direniş hakkını kullanıyor. Buradan tüm Batı'ya sesleniyorum: kimse 'İsrail savunma hakkını kullanıyor' diyemez. İsrail şu anda Ortadoğu'da terör estiriyor.''

Erdoğan, İsrail'in saldırılarında bu sabah itibariyle hayatını kaybedenlerin sayısının Gazze'de 115'e ulaştığını belirtti.

İnsanlık dışı saldırılara destek vererek, adalet, hukuk, bölgesel barış olamayacağını ifade eden Erdoğan, barış savunucusu kuruluşların, Gazze'deki yaşanan katliamlara sessiz kalmasını eleştirdi. Erdoğan, ''Gazze'de İsmail Haniye'nin kucağındaki 9 aylık çocuk niye sizin gündeminize gelmiyor? Niye çıkmıyorsunuz ortaya, konuşmuyorsunuz? Türkiye'de PKK'yı takip ediyorsunuz, onlar için buraya gelip gidiyorsunuz. Gazze'de niye yoksunuz? bunu sorgulamaya devam edeceğiz'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

'Öleceksek adam gibi ölelim'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanFilistinGazzeİsrailRecep Tayyip ErdoğanTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir