Cumhurbaşkanı Gül'den Bayram Mesajı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Gül'den Bayram Mesajı

Cumhurbaşkanı Gül'den Bayram Mesajı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, demokrasinin kalitesinin yükseltilmesi, Türkiye'de gerçek barış ve huzurun yakalanmasının yanı sıra, istikrar, refah ve güvenliğin de teminatı olacağını söyledi. Birlik ve beraberliğin korunmasını isteyen Gül, kısır çekişmelerle enerjinin boşa harcanmaması gerektiğini ifade etti. Başta siyaset alanı olmak üzere uzlaşma kültürünün benimsenmesi, diyaloğun sürdürülmesi, sağduyulu ve akılcı yaklaşımlar sergilenmesi, önümüzdeki yıllarda çok daha güçlü bir Türkiye görmeyi mümkün kılacağını belirten Gül, 'Terör başta olmak üzere, ülke gündemini işgal eden sorunları kararlılıkla ama aynı zamanda da itidalle, kalıcı bir şekilde çözecek gücümüz ve tecrübemiz mevcuttur. Hiçbir sorunun geleceğimizi ipotek altına almasına müsaade etmeyeceğiz. Karanlık emeller peşinde koşanlar, her zaman olduğu gibi, tüm Türkiye'yi karşılarında tek yürek olarak bulacaklardır.' dedi.

'Bugün milletimizin en büyük bayramını coşkuyla kutlarken, cumhuriyetimizi nitelikleri ve kazanımlarıyla her geçen gün daha da ileri taşımanın kıvancını duyuyoruz.' diyen Gül, Atatürk'ün önderliğinde yürütülen istiklal mücadelesinin emsalsiz bir zaferle neticelenmesi ve ardından milletin kendi iradesi doğrultusunda yönetimde söz sahibi olmasını sağlayan Cumhuriyet'in kurulmasının Türkiye'nin istikametini belirleyen bir adım olduğunu ifade etti.

Bu başarı ve büyük eserin milletimizin özgüveninin, birlik ve beraberliğinin, bağımsızlık aşkının, müreffeh ve güçlü yarınları hep birlikte kurma anlayışının tabii yansımasından başka bir şey olmadığına dikkat çeken Gül, cumhuriyetin ilan edilmesinin Türk milletini muasır medeniyet seviyesine ulaştıracak adımların en önemli aşamasını oluşturduğunu vurguladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülTerörbayram mesajı
Görüş Bildir