Cübbeli Hoca'nın Akrabalarına Dolandırıcılık İddiası: 'Çözüm Tasarruf' Aylardır Vaat Ettiği Parayı Ödemiyor

 > 
15PAYLAŞIM

Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı ihalelerle gündeme gelen damadı Esat Palazoğlu’nun ağabeyinin adı “dolandırıcılık” iddiasıyla gündeme geldi.

Cumhuriyet gazetesinden Seyhan Avşar'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen iş insanı Muhittin Palazoğlu ve ortağı Veysel Mert, 2 yıl önce “Çözüm Tasarruf Organizasyon Pazarlama ve Ticaret Anonim Şirketi”ni kurdu.

Çok sayıda vatandaş, sözleşmede belirtilmesine karşın bu şirkete para yatırmasına rağmen şirketten almaları gereken parayı alamadı.

Mağduriyetlerini dile getiren yurttaşların bazıları yargı yoluna başvurmaya hazırlanırken, bazıları ise şikâyetvar.com isimli site üzerinden yaşadıkları süreci paylaştı.

Faizsiz helal para

Bazı vatandaşlar Çözüm Tasarruf’a para yatırırken şirket yöneticileri tarafından “faizsiz helal para” denilerek ikna edildiğini belirtti.

'Şirket tarafından sürekli oyalanıyoruz'

Para yatıran A.K. isimli bir vatandaş yaptığı açıklamada, “Bir arkadaşım vesilesiyle duydum. Faizsiz helal para dedikleri için bu işe girdim. Güvenerek elimdeki avucumdaki parayı yatırdım. Bana aralık ayında toplu bir para ödemesi yapılacağı söylendi. Sözleşmeyi zaten böyle düzenledik. Ancak halen tarafıma ödenen bir şey yok. Zaman geçtikçe benim gibi çok fazla mağdur olduğunu gördüm. Şirket tarafından sürekli oyalanıyoruz. Benim ödediğim parayı versinler yeterli. Bu şirket tam bir pişmanlık” ifadelerini kullandı.

'Müşterinin sözleşmeyi haklı nedenle feshinin önüne geçiyorlar'

Şikâyetvar.com isimli siteye yazan bir yurttaş ise “Teslimat yapamıyorlar, sürekli olarak arayıp plan değişikliği veya teslimat tarihi erteleme teklif ediyorlar. Bunu yaparak hem zaman kazanıyorlar hem de müşterinin sözleşmeyi haklı nedenle feshinin önüne geçerek taksit ödemesine devam etmesini sağlıyorlar. Mağdur edilenler için söylüyorum: Zararın neresinden dönerseniz kârdır. Hukuki yollara başvurun zaman kaybetmeden” dedi.

Uzaktan Çalışma Yönetmeliği Yayımlandı: Yemek, Elektrik, İnternet... Giderlerini İşveren Karşılayacak - onedio.com
Uzaktan Çalışma Yönetmeliği Yayımlandı: Yemek, Elektrik, İnternet... Giderlerini İşveren Karşılayacak - onedio.com
Kan Donduran İşkence! Çırılçıplak Soyup Ormana Terk Etti - onedio.com
Kan Donduran İşkence! Çırılçıplak Soyup Ormana Terk Etti - onedio.com
Ahmetli'den Ayrılıp Turgutlu'ya Bağlanmak İstediler, Ortada Kaldılar! - onedio.com
Ahmetli'den Ayrılıp Turgutlu'ya Bağlanmak İstediler, Ortada Kaldılar! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir