Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tuncay Güney: 'Ergenekon Davası Bir Projeydi Bitti' | Video

 > -

Çocuklarınızı Askere Göndermeyin

Ergenekon davasıyla adı gündeme gelen gazeteci Tuncay Güney, SkyTürk 360'ta Hilmi Hacaloğlu'nun sunduğu Şimdi Söz Sende programına konuk oldu.

Kanada'nın Toronto kentinden canlı yayın bağlantısıyla programa katılan Güney, kendisiyle ilgili iddialara yanıt verirken Türkiye gündemiyle ilgili de ilginç açıklamalarda bulundu.

Tuncay Güney, Türkiye'de halkın özgürlükler adına harekete geçmekte etkisiz olduğunu söylerek "Bugün Taksim'de yürümeyi bilmeyen 20 yaşındaki gençler askere gidiyor. 3 aylık eğitimden sonra tabutu geliyor. Ailesi de 'Vatan sağolsun' diyor. Artık profesyonel orduya geçmenin zamanı gelmedi mi? Aileler çocuklarını askere göndermesin. Askerlik şubeleri kitlensin. Tepkilerini koysunlar, o zaman profesyonel ordu gelir" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Ergenekon Dönemi Bitti

Ergenekon davasıyla adı gündeme gelen ve “Ergenekon’un kara kutusu” olarak bilinen gazeteci Tuncay Güney, Rotahaber yazarı Çetin Agaşe ile birlikte SkyTürk 360'ta Hilmi Hacaloğlu'nun sunduğu Şimdi Söz Sende programına konuk oldu. Güney ve Agaşe, canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Toronto 'dan canlı yayına bağlanan Tuncay Güney hakkındaki iddialara yanı verirken “Türkiye 'de Ergenekon dönemi bitti.” dedi.

Türkiye 'deki Ergenekon döneminin bittiğini ifade eden Güney “Bu dönem bitti. Bu insanlar çıkmalılar yavaş yavaş. Türkiye 'de Başkanlık dönemi başladı. Başbakan Erdoğan bir devrim yapmıştır. Mustafa Kemal 'den sonra gelmiş geçmiş devrimci Tayip Erdoğan 'dır.“ dedi.

ÇOCUKLARINIZI ASKERE GÖNDERMEYİN

Bugün Taksim'de yürümeyi bilmeyen 20 yaşındaki gençler askere gidiyor. 3 aylık eğitimden sonra tabutu geliyor. Ailesi de 'Vatan sağolsun' diyor. Artık profesyonel orduya geçmenin zamanı gelmedi mi? Aileler çocuklarını askere göndermesin. Askerlik şubeleri kitlensin. Tepkilerini koysunlar, o zaman profesyonel ordu gelir.

Akın Birdal 'ın vurulmasıyla ilgili çok şeyler bildiğini kaydeden Güney “Akın Birdal vurulduktan sonra ilk ziyaret eden kişi Süleyman Demirel 'dir.” derken Hilmi Hacaloğlu'nun bildiklerini neden söylemediği sorusuna ise Güney “Türkiye 'ye demokrasiyi ben mi getireceğim.” sözleriyle yanıt verdi.

ATATÜRK'TEN SONRA EN BÜYÜK DEVRİMCİ ERDOĞAN'DIR

Ben Atatürk'ten sonra en büyük devrimcinin Tayyip Erdoğan olduğunu düşünüyorum. Türkiye'de 2001'den önce askerin vesayeti vardı. Askerin üzerinde ABD'nin vesayeti vardı. Tayyip Erdoğan çok büyük devrimler yapmıştır ve bu statükoyu bozmuştur.

ZEKERİYA ÖZ GİTTİ ERGENEKON BİTTİ

Zekeriya Öz soruşturmadan alındığında Ergenekon'un sonuna gelinmiştir. Bunun ötesine geçilemeyecektir. İçerideki kişilerin de artık çıkması ve iadei itibar yapılması gerekmektedir. Yapılacaktır da. Askerden, profesörden, gazeteciden terörist olmaz. Ama solcusu, sağcısı, dincisi, kemalisti olmadan da derin devlet olmaz

Rotahaber

Haberin Tamamı İçin:

Tuncay Güney: 'Ergenekon Davası Bir Projeydi Bitti'

Tuncay Güney, SkyTürk 360'ta Şimdi Söz Sende programına konuk oldu.

Kanada’nın Toronto kentinden canlı yayın bağlantısıyla programa katılan Güney, ilginç açıklamalarda bulundu. “ Ergenekon davası bir projeydi bitti artık. İçerdekilerin çıkması gerekir” diyen Güney “Benim yüzümden tabii ki insanlar cezaevine girmesinler. Ben vicdanen rahatsızım. İşkence görmeseydim o konuşmaları yapmazdım. Ergenekon’un temeli sayılan emniyette verdiğim ifadeler geçersizdir. Devlet beni kullandı. Türkiye ’de adalet aramak genelevde bakire aramaktan farksızdır” diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBaşbakanErgenekonRecep Tayyip ErdoğanSüleyman Demirel
Görüş Bildir