Çaylar Artık Tek Şekerle İçilecek!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Çaylar Artık Tek Şekerle İçilecek!

Çaylar Artık Tek Şekerle İçilecek!

Giresun Valisi şeker genelgesi yayınladı, çaylar artık tek şekerle içilecek

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, tuz genelgesinden sonra il genelinde şeker tüketimini azaltmak için şeker genelgesi de yayınladı.

Vali Şahin'in yeni genelgesine göre; kahvehane, kıraathane, çay bahçeleri, kafe, çay ocakları gibi ticari işletmelerde çay ve bazı sıcak içeceklerin yanında verilen şeker sayısı bire düşürülecek. Uygulama ile çok şeker tüketiminden kaynaklanan hastalık riskinin azaltılması hedefleniyor.

Vali Dursun Ali Şahin, geçtiğimiz aylarda tuz tüketiminin azaltılmasına yönelik yayımladığı genelgeden sonra şimdi de şeker genelgesi yayımladı. Şahin, “Şekerin Aşırı Tüketilmesi”yle ilgili yayımladığı genelgede çay ve sıcak içeceklerin tek şekerle ve kapalı olarak servis edilmesi istenildi. Genelgede, Türkiye’de aşırı şeker tüketimi sonucunda telafisi mümkün olmayan sağlık sorunları ile karşı karşıya kalındığına dikkat çekilerek, bu olumsuzluğun ortadan kaldırılması için birtakım tedbirlerin alınması gerektiği vurgulandı.

Kahvehane, çay ocakları, kafe, kıraathane, çay bahçeleri gibi yerlerde sıcak ikram edilen çay ve benzeri içeceklerle birlikte ambalajsız çift şeker uygulamasına sınırlama getirildi, bundan sonra çay gibi sıcak içeceklerin tek şekerle satışa sunulacak.

Tek şeker uygulamasının milli servet kaybının da önüne geçilmesi açısından önemli olduğu ifade edilen genelgede, israfı önleme çabası yanı sıra, açık verilen şekerlerin aynı zamanda da her türlü bulaşıcı hastalığa da zemin hazırladığına dikkat çekildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

çayşeker
Görüş Bildir