Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çarşı'ya Oturma Eyleminde Müdahale

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Çarşı'ya Oturma Eyleminde Müdahale

Çarşı grubu ilk yaptığı açıklamada, “22 arkadaşımız sabah saat 09.00 civarında gözaltına alındı. Suçlama niteliğiyle ilgili ayrıntılı bilgi edinemiyoruz. Açıklamamızı saat 19.03’te yineleyeceğiz. Sağlıklı bilgi için zaman istiyoruz. Bize çete kurma suçlaması yapıldığı söyleniyor.

Şiddet ve illegal işlerden yana değiliz. Sizleri sağduyulu davranışlara davet ediyoruz” ifadeleri yer aldı. “Güvenlik güçlerine karşı eylemimiz olmayacaktır” denilen açıklamanın ardından taraftara ve oturma eylemine katılan destekçilere “Çarşı’nın haklılığını haksız duruma düşürmeyelim” uyarısı yapıldı.

>>> POLİSTEN ÇARŞI'YA OPERASYON

MÜDAHALE GELDİ

Bu açıklamanın ardından taraftarlar oturma eylemine geçti. TOMA'larla Beşiktaş'a gelen polisler oturma eylemi yapan Çarşı Grubu'na müdahale etti. Çarşı grubu, 19:03'te Beşiktaş'ta yapmayı planladığı basın açıklamasını, polisin Kartal heykeli etrafında yapılan oturma eylemini dağıtması sebebiyle, Abbasağa Parkı'nda yapacağını duyurdu.

İŞTE ÇARŞI'NIN AÇIKLAMASI

Çarşı'nın açıklamasının tam metni şöyle: "Çarşı olarak, Gezi Parkı olaylarının başladığı ilk günden itibaren çevreye ve kamu mallarına zarar vermeyi reddeden bir çizgi içerisinde provokasyonlardan uzak durarak demokratik protesto hakkını kullanan halkımızın yanında onurlu duruşumuzu sergiledik.

Lakin üzülerek takip etmekteyiz ki arkadaşlarımız çete kurmak ve yağma amaçlı tehdit suçlarını işlemekle itham edilmektedirler.

İstanbul Valisi tarafından yapılan basın açıklamasında ve devletin resmi kurumları tarafından yapılan bilgilendirmelerde hedefin çArşı olmadığı beyan edilmiş olsa da mevcut durum soru işaretleri içermektedir.

çArşı haksızlığa karşı eylemlere katılan tüm bireylerin içerisindeki asi ruhtur ve bedene indirgenemez.

1982’den bu yana haktan ve adaletten yana olan tavrımızı konuduk ve korumaya devam edeceğiz.

Gözaltına alınan arkadaşlarımızın sürecin huzur içerisinde ve kimsenin zarar görmeden bitmesi için verdikleri emeğin bilinciyle semtimizde arkadaşlarımızı beklemeye ve konuyla ilgili gelişmelerin takipçisi olmaya devam edeceğiz."

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşiktaş Jimnastik KulübüGezi Parkıİstanbul
Görüş Bildir