Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara’nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Kırklareli, Kütahya, Muş ve Bitlis çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Kayseri'nin doğu ilçeleri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan ile Malatya'nın batısında yerel olarak kuvvetli, Samsun'un doğu ilçeleri, Ordu, Giresun, Adana'nın doğusu, Osmaniye ile Hatay kıyılarında yer yer şiddetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Ege kıyıları, Doğu Akdeniz ve Sinop çevreleri ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ VE YER YER ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Kayseri'nin doğu ilçeleri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan ile Malatya'nın batısında yerel olarak kuvvetli, Samsun'un doğu ilçeleri, Ordu, Giresun, Adana'nın doğusu, Osmaniye ile Hatay kıyılarında yer yer şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu, öğleden sonra doğusu ile Kırklareli çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR Parçalı yer yer çok bulutlu 33

BURSA Parçalı bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

İSTANBUL Parçalı yer yer çok bulutlu 32

SAKARYA Parçalı bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31

EGE

Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Kütahya'nın kuzeyi ile Afyonkarahisar'ın doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Ege kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu, doğusu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

AYDIN Az bulutlu 37

İZMİR Az bulutlu 34

MANİSA Parçalı ve az bulutlu 36

AKDENİZ

Az bulutlu, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Isparta'nın doğu kesimleri, Antalya'nın İbradı, Akseki ve Gündoğdu ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ile Hatay kıyılarında yerel olarak kuvvetli, Adana'nın doğusu, Osmaniye ve Hatay'ın kıyı ilçelerinde yer yer şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güneybatı yönünden yer yer kuvvetli (30-50 km/s)olarak esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli, doğu ilçelerinde yer yer şiddetli olması bekleniyor. 32

ANTALYA Az bulutlu, iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, İbradı, Akseki ve Gündoğdu ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32

BODRUM Parçalı ve az bulutlu 36

MERSİN Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Sivas çevreleri ile Kayseri'nin doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

YOZGAT Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Sinop kıyılarında kuzeybatı yönünden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz'de yerel olarak kuvvetli, Ordu ve Giresun çevreleri ile Samsun'un doğu ilçelerinde yer yer şiddetli olması bekleniyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32

ÇORUM Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; il genelinde yerel olarak kuvvetli, doğu ilçelerinde yer yer şiddetli olması bekleniyor. 29

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 28

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı ile Muş ve Bitlis çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Malatya'nın batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 34

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra il genelinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 28

MUŞ Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32

VAN Parçalı ve çok bulutlu 27

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzeyi ile öğleden sonra bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 36

DİYARBAKIR Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35

GAZİANTEP Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32

ŞANLIURFA Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, doğusu ilk saatlerde kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatı,batısı kuzeybatıdan 3 ila 5, ilk saatlerde batısında 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyi 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Adana ve Hatay kıyıları kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli gök gürültülü sağanak yağışlı Rüzgâr: Güney ve güneybatı, gece kıyılarında kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: batı ve güneybatı, gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAfyonAmasyaAnkaraAntalyaArdahanBitlisBodrumBoluBursaÇorumDüzceErzincanErzurumFırtınaGiresunHatayIspartaİstanbulKahramanmaraşKarsKayseriKırklareliKonyaKütahyaMalatyaMuşOrduOsmaniyeSakaryaSamsunSinopSivasTrabzonVanYozgatZonguldak
Görüş Bildir