Birinci Elden Yeni Xbox'ın Genel Özellikleri

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Birinci Elden Yeni Xbox'ın Genel Özellikleri

Birinci Elden Yeni Xbox'ın Genel Özellikleri

Yeni neslin türlü türlü huyu var

PS4 'ün sunumuna yaklaşırken yeni Xbox özellikleri piyasaya yavaş yavaş verilmeye başlandı. Edge PS4'ün sistem özellikleri açıklamasından sonra bu sefer yeni Xbox için ilk kaynaktan bilgiler aldığını belirtti ve konsolun genel özellikleri hakkında yazdı. Bu defa söylenti olmaktan birkaç adım daha ileride yazılanlar. Bazı dedikoduların da doğru olduğunu kanıtlıyor (kendi içinde).

Yeni Xbox ile gelecek ve bir sektörü tamamen ortadan kalkmasına neden olacak şey ikinci el oyunlarla ilgili.

Yeni Xbox sürekli internet bağlantısına sahip olacak ve kesinlikle ikinci el oyunları çalıştırmayacak. Üzerine entegre geliştirilmiş Kinect ve yenilenmiş Xbox Live yeni nesil konsolla birlikte gelecek.

Microsoft 'un yeni nesil konsolunda birinci el oyunları çalıştırma isteği sizi sürekli online bir iletişim içine sokup internet üzerinden satın almaya zorlasa da fiziksel formda satın alacağınız oyunlar için de 50 GB kapasiteli Blu-Ray okuyucu cihazınızda hazır olacak. Alacağınız oyunların disklerinde aktivasyon kodları açılacak ve oyunlar ilk kullanıcıları dışında işe yaramaz hale gelecek.

Yeni nesil Xbox'da daha önce çıkan söylentiler kaynaklar tarafından doğrulanıyor. AMD 8 çekirdekli x64 1.6GHz CPU, D3D11.x 800MHz grafik çözümleyici, 8 GB DDR3 RAM makinenin özellikleri olacak. Şu anda sabit disk kapasitesi konusunda net bir şey yok ancak online bağlantı ve alışveriş nedeniyle kapasitenin geniş tutulacağı söyleniyor.

Nintendo 'nun aksine Microsoft hareket algılama arabirimine büyük yatırım yapmaya devam ediyor. Yeni ve daha güvenil bir Kinect yeni nesil Xbox ile birlikte gelecek. Kamera sistemi ise Sony'nin yeni nesil konsolundaki ile çok yakın özellikler de olacak. Bu nedenle'taki yeni PlayStation tanıtımı bu konuda size bazı fikir verebilir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

MicrosoftPlaystationSonyXbox
Görüş Bildir