Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Avukatın Onurlu Yürüyüşü…

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bir Avukatın Onurlu Yürüyüşü…

Bir Avukatın Onurlu Yürüyüşü…

Ankara Barosu avukatlarından Bayram VURAL; emniyet güçlerinin, “Gezi Parkı” eylemlerine destek vermek üzere bir araya gelen meslektaşlarına uyguladığı sert müdahaleye yeterli tepkiyi göstermeyen Türkiye Barolar Birliği ve birliğe bağlı il barolarını protesto etmek amacıyla; 1 Temmuz 2013 günü saat 06.00’da, “Yürüyen Avukat” eylemine başladı.

“Gezi Parkı” eylemlerine destek vermek amacıyla Çağlayan ’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan avukatlar; emniyet güçlerinin, yerde sürüklemelere kadar varan sert müdahalesiyle karşı karşıya kalmış ve söz konusu eyleme katılan avukatlardan 49’u gözaltına alınmıştı.

İşte bu gelişmeler üzerine, gerek Türkiye Barolar Birliği’nin, gerekse Birliğe bağlı il barolarının, meslektaşlarının uğradığı orantısız şiddete yeterli tepki vermediğini düşünen Avukat Bayram VURAL Türkiye Barolar Birliği binasının önünden başladığı ve İstanbul Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde tamamlayacağı “Yürüyen Avukat” eylemiyle protesto ediyor.

Avukat Bayram VURAL; eylemine hazırlık sürecinde, “Çağlayan Adliyesi'nde savunmaya yapılan saldırıya karşı TBB'nin ve baroların tepkisini yetersiz gördüğümden, bireysel tepkimi koymak için 1 Temmuz 2013 Pazartesi günü, TBB önünden başlayacağım yürüyüşü Çağlayan Adliyesi'nde sonlandıracağım. Yürüyüşü hiçbir ulaşım aracı kullanmadan yaya olarak gerçekleştireceğim.” demiş ve sözlerini şöyle sürdürmüştü:

“Yürüyüş öncesinde hiçbir yanlış anlaşılmaya neden olmamak için hiçbir açıklama yapmayacağım. Yürüyüşü başarı ile tamamlamam halinde sorusu olanlara yanıtım olacaktır.”

diyen Avukat Bayram VURAL; uzun yürüyüşünün ayrıntılarını, takipçilerine, twitter.com/yuruyenavukat adresindeki Twitter hesabı üzerinden aktarıyor.

Ayrıca #YürüyenAvukat hashtagi üzerinden de takip edebilirsiniz...

Tülin ŞEN ALTINLI | SANSURSUZHABER.COM

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraGezi ParkıİstanbulTwitter
Görüş Bildir