"Yolsuzluk Yapıyor Olsak Bu Kadar Yol Yapılabilir mi?"

 > -

Dur bakalım, senle işimiz var

Başbakan: Başsavcımızın yaptığı bir açıklama var çok manidardır. Ancak bu gücü suistimal etmek suretiyle bu ülkenin bölünmesine neden oluyorlarsa bunu teşhir ederiz

T24

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , ikinci yolsuzluk soruşturmasından el çektirilmesinin ardından basın mensuplarına bir bildiri dağıtarak Başsavcılık ve Emniyet’in suç işlediğini savunan savcı Muammer Akkaş ’a, “Bu nasıl savcı? Seninle işimiz var. Dur bakalım seninle işimiz var. Adalet sarayının önünde adalet değil bildiri dağıtıyorsun. Hangi savcı sokağa çıkar da bildiri dağıtır?” diye seslendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Manisa’nın Demirci ilçesinde konuştu.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Devletin içinde paralel devlet kurmaya gayret edenler bilsinler ki karşılarında bizi bulacaklardır. Bu hangi meşrepten olursa olsun kim olursa olsun karşılarında bizi bulacaklardır. Bu ülkede devletin içinde hizmeti istismar etmek suretiyle, cemaat istismar etmek suretiyle, tertemiz kardeşlerimizi istismar etmek süratiyle gayret edenler karşılarında bizi bulacaklardır.

'Seninle işimiz var'

Çıkıyor bir savcı efendi, makamını farklı bir şekilde kullanıyor. Gizlilik kaydı olan evrakları yanına aldığı yandaş medya ile birlikte kullanarak birçok masum insana iftira atmak suretiyle bu ülkede onları günah keçisi haline getiriyor. Bu insanlar yarın tertemiz olsalar da toplumun içinde nasıl dolaşacaklar? Başsavcımızın yaptığı bir açıklama var çok manidardır. Ancak bu gücü suistimal etmek suretiyle bu ülkenin bölünmesine neden oluyorlarsa bunu teşhir ederiz. Bu nasıl savcı? Seninle işimiz var. Dur bakalım seninle işimiz var. Adalet sarayının önünde adalet değil bildiri dağıtıyorsun. Hangi savcı sokağa çıkar da bildiri dağıtır?

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan çok sert sözler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan çok sert sözler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Manisa ziyaretinin ikinci gününde Akhisar’daki toplu açılış töreninde konuşuyor.

İşte Erdoğan’ın açıklamaları:

Bu büyük yatırımı Akhisar bileğinin gücüyle hak etti. Manisa Akhisarspor’un başarısını ilgiyle takdirle izliyoruz. Ancak Akhisarspor’un maçlarını yapabileceği güzel bir stadı yoktu.

Şimdi biz 12 bin seyirci kapasiteli stad yapma kararı aldık. İhale yapıldı, temelini de başbakan yardımcım biliyorsunuz birlikte attılar.

Stadyumu inşallah 2015 yılında tamamlayıp Akhisarlıların hizmetine sunacağız.

Ama Kasımpaşa’ya gelip bizi de 4-2 yenmek o da bizi üzmedi değil yani berabere de bitebilirdi. İyi oynayan kazansın diyoruz. Kazandıkları için tebrik ediyoruz.

Son seçimlerde iki kişiden biri AK Partiye oy verdi. Ama birileri de bunu hazmedemedi. Milli iradenin demokrasinin güçlenmesini hazmedemedi. Milli iradeyi gasp etmek isteyen çevrelere, örgütlere karşı amansız bir mücadelenin içinde olduk.

Türkiye’ye sadece ve sadece milletin istikamet çizmesini sağlamak için elimizden geleni yaptık.

Tamamen kendi keyiflerine göre hükümetlerinin iş başına gelmesini yada sürekli iş başında kalmasını istediler. Ama millet bunlara artık yeter dedi. Ne zaman onların çıkarları zedelendiyse, görevdeki hükümete, ellerindeki sermaye ile kontrolleri altındaki medyayla dışardaki işbirlikçileriyle saldırılar düzenlediler. Ülkeyi yönetemez hale geldiler. Siyaseti her seferinde istedikleri gibi dizayn ettiler. Bunlar milleti hiçbir zaman adam yerine koymadılar.

İşte bu CHP benim milletime bidon kafalı dedi, göbeğini kaşıyan adamlar dedi. CHP zihniyeti bu. CHP bu ülkede kaymak takımının partisidir. Millet karar veremez diyorlar, millet anlamaz diyorlar.

Vah vah vah. Bunlara işte o lobiler, o örgütler, o çeteler onlar destek veriyor. Ak Parti ile işte bu kirli oyun bu kirli düzen çöktü.

Yolsuzlukların olduğu bir hükümet olsa bu hükümet, 230 milyar dolardan milli gelir 800 milyar dolara çıkar mıydı? Soruyorum sizlere Allah aşkına 79 senede bu ülkede 6 bin kilometre bölünmüş yol yapıldı, biz ise 10 yılda 17 bin kilometre yol yaptık.

Ey CHP’nin genel müdürü, sen sosyal güvenlik kurumunun genel müdürlüğünü yaptık güya. Senin döneminde ilaç bulamıyorduk ila. Yolsuzluklara gömüldün ve Rahşan affıyla çıktın kurtardın işi. Eğer Rahşan affı çıkmasaydı sen burada değildin, sen CHP’nin genel başkanlığına maharetinle gelmedin yahu. Sen kendi genel başkanına bir skandal olan kasetle genel başkan oldun. Sen kaset genel başkanısın kaset.

Çıkıyorsun şimdi sıkılmadan utanmadan hukukun beraati zimmet asıldır kaidesini bir kenara koyuyorsun, suçlu-suçsuz daha bilmeden, maalesef bazı savcıların evrakları deşifre etmesiyle onlara sığınıyorsun.

‘EVLADIM OLSA…’

Babamın oğlu olsa, evladım olsa, kim olursa olsun biz yolsuzlukla mücadelede prim vermeyiz. Yolsuzluklara bulaşmayan insanları yolsuzluğu n içinde gibi gösterme gayreti içine girenleri de affetmeyiz.

O insanlar emeklerini gayretlerini ortaya koyuyorlar. Lekelemeye hakkınız yok. Kimin kiminle iş birliği içinde olduğunu bunları da deşifre edeceğiz. Şu anda yargı süreci var. hale bak. Savcı kalkıyor, bana hemen bunları getireceksin diyor, ona getirmeden medyaya getiriyor. Başsavcının açıklamalarını gördünüz. Ne diyor savcı için? Bir kısım medyayı yanına alarak adli takip olabilir mi?

Bu savcı kimin savcısı? Öğrencilik yıllarımızda oldukları gibi o uç örgütlerin militanları gibi çıkıp adalet sarayının önünde bildiri dağıtıyor? Bir savcı böyle bir şey yapabilir mi? Bunlar nasıl adalet dağıtacak? Bunlar adil olabilir mi?

Şimdi biz bu tür insanların tabi ben düzgün dürüst yargı mensuplarını tenzih ederim. Bugüne kadar onların hepsini savundum. Ancak ben bu CHP zihniyetine mensup olan savcıların mağduruyum onu da söylüyorum. Onların meşrebine sahip olanların mağduruyum. Bunların genlerinde ne var bunu da iyi bilirim. Çünkü şu anda başbakanınız milli eğitimin kitaplarında olan bir şiiri okumak suretiyle içeri girdi?

Kimdi mahkum eden? İşte bu CHP zihniyetine mensup, genel başkanın meşrebinden olan kişilerin mağduruyum:

‘RAHŞAN HANIM’A DUA ET

Dün kalkıyor aynı hezeyanları kusuyor. Delille konuş delille. Böyle leke atmakla bir yere varamazsın. Ama senin karakterin bunu gerektiriyor. Bununla bir şey elde edeceğini zannediyorsun. Ama SGK genel müdürüyken yaptıkların hiçbir zaman silinmeyecek. Rahşan Hanım’a dua et, merhum Ecevit’e dua et. Onların affıyla işi yırttın.

‘VATANA İHANET İÇİNDELER’

Bu insanlar geçmişinden bugüne, bizim dönemimizde ortaya çıkmış müteahhit firmalar değil. Siz bunları lekeledikçe, bu insanlar yurt içinde yurtdışında kredi almakta zorlanmayacak mı? Bunlar vatana ihanet içerisindeler. Gerek ana muhalefet, gerek yavru muhalefet vatana ihanet içindedir. Zira 642 milyar eski rakamla 642 katrilyon, bu ülkede devletin kasasında kaldı.

Ama bak 17 Aralık’tan bu yana 120 milyar dolar maalesef zarar var. yazık değil mi? bunu nasıl yaparsınız? Bu bir çete olayıdır. Bu bir örgüt olayıdır. Maalesef ana muhalefet de yavru muhalefet de el ele şu anda bu işi yapıyorlar. Bunların derdi yolsuzluk falan değil. bunların derdi hukuk adalet değil. tek bir derdi var bu milletin hükümetini yıpratmak.

  • Hürriyet
Haberin Tamamı İçin:

'Orada bir yanlış yaptık'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Manisa'nın Salihli ilçesinde konuşuyor.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Şimdi de aynı oyun oynanıyor. Birilerinin faiz lobisinde, bakın Salihli’de de bu lobilere dikkat edin. Tefecilerin oyununa gelmeyin. Bunlar sülük, sülük. Gerçekten işlevi çok önemli olan bir varlıktır. Ama bunlar sülük gibi değil, sülük kirli kanları emer. Bunlar ise faydalı olanı, kime vatandaşıma, onu emip alıyorlar.

Vatandaşın cebindeki emeğimi alıyorlar. Acımasızca alıyorlar. Benim çöken çiftçi kardeşim böyle çöküyor. Memurum işçim faiz lobileriyle çöküyor.

'ÇÜRÜKLERİ BULDUKÇA TEMİZLİYORUZ'

Bir tane savcı bulacaksın. Yurt içinden yurtdışından el ele bir kumpas. Başsavcının açıklamasını duydunuz değil mi? Sen nasıl olurda medyaya bilgi belge sızdırırsın diye. Maalesef yargının içinde de çürükler var. yürütmenin yok mu? Yürütmenin içinde de var. bunları buldukça biz temizliyoruz.

Bunu kim yapacak HSYK’nın yapması lazım. HSYK da yetkilerini farklı kullanmaya başladı. HSYK başsavcının açıklamasından sonra kalkıyor Danıştay’ı baskıya alıyor. Anayasanın 138. Maddesini çiğnediler.

'BİR YANLIŞ YAPTIK'

Bir yanlış yaptık. Nedir o yanlış? HSYK onu da yargılayan denetleyen mekanizma vardı. Biz dedik ki, demokrasinin gereğini yapalım. Adalet Bakanlığı’ndaki bu yetkiyi kalktık devrettik. Orada yanlış yapmışız. Eğer şu anda anayasayı değiştirecek bir güce sahip olduğumuz anda bu değişikliği yapmak durumundayız. Herkes denetlenecek, bu beyler denetlenmeyecek, demek ki olmuyor böyle bu iş. Bu beylerin de denetlenmesi gerekiyor.

Sen kimin savcısısın? Sen iddia makamısın. Kim adına? Millet adına. Sen nasıl masum insanlar hakkında dosya düzenler, yalan yanlış dosyaları medyaya sızdırarak o insanları gölgelemeye kalkarsın? Böyle bir yetki olamaz. Şurada 11 gün içinde bu ülkenin zararı 120 milyar dolar. Kim verecek bunun hesabını? Soruyorum. Onun için ekranları başındaki milletime sesleniyorum. 30 Mart bir milattır. Bu hesabı millet soracak.

CHP PİSLİKTİR’

CHP’ye de gönül verenlere sesleniyorum. Gelin bizimle olun. Şimdi gelirken helikopterden indim. Oradaki kanalın halini gördüm. Allah aşkına şu kanal Salihli’ye yakışıyor mu? Peki belediye ne iş yapıyor? Belediye niye bunu temizlemiyor? Onun için çok çalışacağız. Ben belediyeciliğim, CHP pisliktir bunu böyle bilin. CHP kirliliktir bunu böyle bilin. İstanbul’u da ben böyle devraldım. Çöp dağlarından devraldım. Susuz devraldım.

‘O KANALI GÖRDÜM EYVAH DEDİM’

O kanalın halini gördüm. Eyvah dedim, eyvah. Şu rezilliğe bak. Onu temizlemek zor mu ya. Ama dert başka dert. Ey CHP’nin genel müdürü, gel de burayı gör burayı. İşte o bakımdan ben şu anda hanım kardeşlerimin heyecanını görüyorum.

‘KUDURUYORLAR’

Çıldırıyorlar, kuduruyorlar. Onu da istemiyorlar. Haliç berbattı, kokudan geçilmiyordu. Biz temizledik. Üçüncü havalimanını yapacakları da çağırıyorlar şimdi. Niye? Böyle bir şey olabilir mi yahu?

Ben bu savcılara sesleniyorum sizin vatanseverliğiniz nerede yahu? Nasıl oluyor da siz bu insanların önünü, yapıştırma bir yaptığınız düzenlemeyle kesiyorsunuz? Siz onlara bir kara leke atıyorsunuz. Böyle şey olabilir mi?

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) yapısı 12 Eylül 2010 günü yapılan Anayasa referandumu ile değişmiş olup Kurulun teşkilat yapısı ve çalışma usul ve esaslarını düzenleyen 6087 sayılı Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kanunu 11 Aralık 2010 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Anayasa değişikliğinden önce ayrı bir bütçesi olmayan ve sekreterya hizmetleri Adalet Bakanlığı tarafından yerine getirilen HSYK, yapılan değişikliklerle idari ve mali yönden bağımsız bir kurul olarak yeniden yapılandırılmıştır.

ANAYASA MADDE 138

Hâkimler, görevlerinde bağımsızdırlar; Anayasaya, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdanî kanaatlerine göre hüküm verirler.

Hiçbir organ, makam, merci veya kişi, yargı yetkisinin kullanılmasında mahkemelere ve hâkimlere emir ve talimat veremez; genelge gönderemez; tavsiye ve telkinde bulunamaz.

  • Hürriyet
Haberin Tamamı İçin:

Yolsuzluk yapan babamızın oğlu olsa tanımayız

Başakan Erdoğan: Yeni Türkiye'nin inşası başlamıştır.

Hayırlı olsun

Yolsuzluk iddilarına değinen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , "Yolsuzluk yapan babamızın oğlu olsa tanımayız. Yolsuzluk yapan bir hükümet bu kadar yol yapabilir mi? Yeni Türkiye'nin inşası başlamıştır" dedi.

Başbakan Erdoğan İzmir Adnan Menderes Havalimanı 'nda kendini karşılayan vatandaşlara hitap ediyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle

Sevgili kardeşlerim, sizleri bu anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum.

Ben böyle bir sürprizle karşılaşacağımı ummuyordum. Gerçekten farklı bir sürprizle İzmir Türkiye 'nin inşası başlamıştır.

Hayırlı olsun. 90 gün var. Çok çalışacağız.

Yolsuzluk yapan babamızın oğlu olsa tanımayız.

Fatih Belediye Başkanıma iftira atmalarının altında bir şey var. Oradaki bir savcı iş takip ediyor. Belediyemize geliyor. Belediye başkanımız o talebi yerine getirmedi diye kalkıyor bu adımı atıyor.

'Yolsuzluk yapan hükümet yol yapabilir mi?'

İstanbul'dan İzmir'e otoyol geliyor. İstanbul - İzmir arası 100 saate düşüyor. Yolsuzlukların içerisinde olan bir hükümet bunları yapabilir mi?

  • Medya365
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiDanıştayİstanbulİzmirKasımpaşaManisaRecep Tayyip ErdoğanSGKetoyun
Görüş Bildir