Bakan Kılıç'tan Sert Açıklamalar

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bakan Kılıç'tan Sert Açıklamalar

Bakan Kılıç'tan Sert Açıklamalar

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, spor savcılarının artık görev başında olduğunu belirterek, "Şu ana kadar seyirden men cezası alan, vukuatlı taraftar sayısı 2 bini aştı. 'Bırakalım taraftardır yapsın' dönemi kapandı. Olay ve kanun ihlali yapan taraftar artık bunun bedelini mutlaka ödeyecek" dedi.

2013 Akdeniz Oyunları kapsamında yapımı süren tesisleri incelemek üzere Mersin'e gelen Bakan Kılıç, gazetecilerin 'spor savcıları' uygulaması ile ilgili sorularını yanıtladı. 6 bin 222 sayılı kanunun şu anda yürürlükte olduğu ve bugüne kadar bu kanun kapsamında seyirden men cezası alan, vukuatlı taraftar sayısının 2 bini aştığını kaydeden Kılıç, şöyle konuştu:

"Adalet Bakanlığı ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkan Vekili ile görüşme halindeyiz. Nihayetinde Türkiye'de çıkan bütün kanunları uygulamayla yükümlü olan kurumlar savcı ve hakimler, yani adliyelerimizdir. 6 bin 222'yi tavizsiz uygulamaya devam edecekler."

Stadyumda ya da dışında, salon veya salon dışında olay çıkartarak kanunu ihlal eden taraftarın, artık bunun bedelini mutlaka ödeyeceğini belirten Kılıç şöyle devam etti:

"En hafif ceza, seyirden men. Hapis, para cezası da var. Taraftarın işlediği suç 6 bin 222 sayılı kanun dışında, Türk Ceza Kanunu'nda (TCK) ayrıca tanımlanmışsa, daha ağır yaptırım gerektiren bir suç olursa, bu takdirde elbette ki TCK kapsamında çok daha ağır yaptırımlarla karşı karşıya kalacak. Bu olaylara artık ne yargı, ne polis asla müsamaha göstermeyecek. 'Bırakalım taraftardır yapsın' dönemi kapandı. Kanun salonlarda da uygulanacak, kanun stadyumlarda da uygulanacak. Kanunu ihlal eden seyircide kesinlikle salon ve stadyum dışına çıkarılarak, kanun yaptırımları kendilerine uygulanacak."

Elektronik bilet sistemi ve kameralı güvenlik sistemine geçildikten sonra bu kanunun çok daha büyük özenle uygulanacağını vurgulayan Kılıç bu konuda şu bilgileri verdi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

MersinPolisSuat Kılıçolay
Görüş Bildir