Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bakan Kılıç'tan 19 Mayıs Mesajı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bakan Kılıç'tan 19 Mayıs Mesajı

Bakan Kılıç'tan 19 Mayıs Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "Geçmişten daha özgür, daha bağımsız, daha güçlü bir Türkiye'yi bizden devralacaksınız. 2023, 2053 ve 2071 vizyonumuzu gerçekleştirecek nesiller olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'da ilk adımını attıkları kurtuluş mücadelesinin 94'üncü yılını büyük bir gurur ve şükranla kutluyoruz" diyen Kılıç, "Türk Gençliği, 19 Mayıs 1919'un sıradan bir tarih olmadığının bilincinde olmalıdır; çünkü 19 Mayıs bir milleti tarih sahnesinden silmeye çalışanlara karşı topyekün bir başkaldırıdır. 19 Mayıs başlangıçtır, yeniden doğuştur" ifadesini kullandı.

19 Mayıs'ın geçmişi, bugünü ve geleceği birbirine bağlayan en önemli dönüm noktası olduğunu belirten Kılıç, "Çanakkale'nin değeri Sarıkamış'la, Sakarya'nın önemi Kocatepe'yle, Dumlupınar'la anlaşılabilir. 30 Ağustos'un, 23 Nisan'ın ve 29 Ekim'in önemi, 19 Mayıs'ta Samsun'a çıkan köhne gemideki yüreklerin bu ülke ve millete dair kurdukları hayaller yaşatıldıkça değer kazanır. Samsun'da, Havza'da, Amasya'da, Erzurum'da ve Sivas'ta gaz lambası altında alınan kararlarla bir milletin özgürlük ve bağımsızlık ateşi yeniden yakılmıştır" dedi.

Bakan Kılıç, "Ay yıldızlı bayrağımızın özgürce dalgalandığı bu toprakları bize vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizin aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, en büyük eseri olarak gördüğü Cumhuriyeti, geleceğin teminatı olan gençlere emanet ettiğini söyleyen Kılıç, şunları kaydetti:

"Bu emanetin yüklediği yüksek sorumluluğun her zaman bilincinde olacağınıza inancımız tamdır. Şanlı tarihimizden aldığınız güçle, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için görev sırası size geldiğinde, hiçbir fedakârlıktan kaçınmamalısınız. Cumhuriyetimizin ve kazanımlarının yılmaz sancaktarları olarak; tek vatan, tek devlet, tek bayrak ve tek millet düsturundan vazgeçmeden özgürlük ve bağımsızlığımızı korumak birinci göreviniz olmalıdır.

Şundan emin olun ki, geçmişten daha özgür, daha bağımsız, daha güçlü bir Türkiye'yi bizden devralacaksınız. 2023, 2053 ve 2071 vizyonumuzu gerçekleştirecek nesiller olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın. Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalmasının yolunun bizi biz yapan tarihimizi, değerlerimizi özümsemekten; birlik, beraberlik, hoşgörü ve kardeşlik ruhunuzu koruyup güçlendirmekten geçtiğini unutmayın. Aziz Atatürk'ün size olan güvenini boşa çıkarmayacağımıza yürekten inanıyor, hepinizin bayramını kutluyorum."

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ErzurumSakaryaSamsunSuat Kılıç
Görüş Bildir