Bahçeli, İdris Naim Şahin'e Sahip Çıktı

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

İçişleri Bakanı'ndan "Uludere'de 'Vur' Emri" Açıklaması!

İçişleri Bakanı'ndan "Uludere'de 'Vur' Emri" Açıklaması!

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Uludere'de 34 vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan olayda 'vur' emrini Hava Kuvvetleri'nde görüntüleri izleyen komutanların verdiğini açıkladı.

Şahin yaptığı açıklamada, "Uludere olayı güvenlik güçlerimizin tecrübe hanesine işlenmiştir. Bundan sonra muhakkak ki daha dikkatli davranılacaktır. Vur emrini kim vermiştir? Hava Kuvvetleri'nde görüntüleri izleyen, olayı analiz eden komutanlar vermiştir. Öyle gözüküyor. Hayatlarını kaybetmemiş olsalar ve sağ ele geçirilmiş olsalar kaçakçılıktan yargılanacaklardı. Kaçakçılık yapanlar orada hayatını kaybeden 34 insanımızla sınırlı değil. O bölge Kandil’e doğru bölücü örgütün kontrolünde bir bölge. Örgütün para kaynaklarından biri de kaçakçılıktır. Hayatını kaybeden insanlarımız olayın s...

Haberin Tamamı İçin:

Parmaklar bu generali gösteriyor!

Parmaklar bu generali gösteriyor!

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin bugün NTV'nin canlı yayında Uludere'de 'vur' emrini kimin verdiğini açıkladı. Şahin " Uludere olayı güvenlik güçlerimizin tecrübe hanesine işlenmiştir. Bundan sonra muhakkak ki daha dikkatli davranılacaktır.Vur emrini kim vermiştir? Hava Kuvvetleri'nde görüntüleri izleyen, olayı analiz eden komutanlar vermiştir. Öyle gözüküyor" dedi.

Bu açıklamanın ardından gözler son birkaç gündür bazı köşe yazarları tarafından ismi zikredilen bir generale çevrildi.

Genelkurmay'da terörle ilgili istihbarat1arın toplandığı daire 2' nci Analiz ve Değerlendirme Daire Başkanlığı. Bu birimin sorumlusu ise Tuğgeneral Ali Rıza Kuğu..

Şamil Tayyar 21 Mayıs'ta Star Gazetesi'ndeki "Şifre bu paşadır" başlıklı yazısında Uludere'de yaşananlarla ilgili olarak asıl yanıt vermesi gereken ismin Genelkurmay Başkanlığı'ndaki birim yöneticisi Tuğgeneral Ali Rıza Kuğu olduğunu öne sürmüştü.

Tayyar yazısında şöyle diyordu:

Haberin Tamamı İçin:

Özür dilenecek bir olay yok

Özür dilenecek bir olay yok

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Uludere’de 34 kişinin öldüğü olayla ilgili “Emri Ankara’da Hava Kuvvetleri’nde o görüntüleri analiz eden komutanlar vermiştir” dedi. “Özür dilenecek mahiyette olay değildir” diyen Şahin, NTV’deki canlı yayında şunları söyledi:

"Vur emri Sayın Cumhurbaşkanı verecek değil. Gündelik yönetimi Başbakan, Genelkurmay Başkanı yapacak değil. İçişleri Bakanı olarak ben de 81 ildeki olayları anlık yönetecek durumda değilim. O zaman diğer yetkililere, görevlilere hiç ihtiyaç yok demektir. Bunu sorgulamak bile mantıki olarak yanlıştır. Mutlaka yönetim sorumludur. Aşağının yaptığı yanlıştan yukarısı da hukuken ve siyaset olarak sorumludur. Olayı anlık yönetecek, askeri ve emniyet yetkililerdir. O anda emri Ankara’da Hava Kuvvetleri’nde o görüntüleri analiz eden komutanlar vermiştir.

Haberin Tamamı İçin:

Taraf'tan İçişleri Bakanı'na Odun Benzetmesi!

Taraf'tan İçişleri Bakanı'na Odun Benzetmesi!

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin 'in Uludere katliamıyla ilgili yaptığı açıklamaları haber yapan Taraf gazetesi Şahin'in fotoğrafı yerine "temsili fotoğraf" ko...

Haberin Tamamı İçin:

AK Parti'den Flaş Açıklama

AK Parti'den Flaş Açıklama

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in Uludere faciasıyla ilgili 'Vurma emrini vereni' açıklayan sözlerine tepki geldi...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ''Sayın İçişleri Bakanımız İdris Naim Şahin'in dün bir televizyon programında Uludere ile ilgili yaptığı açıklamaların önemli bir bölümüne katılmıyorum. Orada hayatını kaybeden insanlarla ilgili elde herhangi bir delil yokken onları PKK'nın figüranları olarak nitelendirmek doğru olmamıştır'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BDP'li Hasip Kaplan: "O Emri Hangi Hayvan Verdi"

BDP'li Hasip Kaplan: "O Emri Hangi Hayvan Verdi"

İdris Naim Şahin'in Uludere'de 'vur emri'ni asker verdi açıklaması Meclis'te de tartışma yarattı. BDP'li Hasip Kaplan'ın Bakan Mehdi Eker'e O emri hangi hayvan verdi? sorusu, TBMM'yi bir anda karıştırdı.

BDP Grup Başkanvekili ve Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, "Burada sayın Savunma Bakanı olmadığı için hayvancılık bakanına soralım. O daha iyi cevap verecektir. Uludere'de vur emrini hangi hayvan verdi" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

'Sayın Bakan'ın üslubu ve yaklaşımını doğru bulmadım!'

'Sayın Bakan'ın üslubu ve yaklaşımını doğru bulmadım!'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in 'Sayın Bakan'ın üslubu ve yaklaşımını doğru bulmadım" açıklaması basına 'Uludere Çatlağı' başlığıyla yansıdı. Hükümetin Uludere krizi gündemdeki sıcak yerini korurken bir açıklama da Cumhuriyet Savcılığı'ndan geldi.

Şırnak’ın Uludere İlçesi Irak sınırında düzenlenen hava operasyonunda 34 kişinin ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı yetkilileri, soruşturma kapsamında şu ana kadar bölgedeki komutanlar dahil hiç bir askeri yetkilinin ifadesinin alınmadığını söyledi. Soruşturmayla ilgili bilgi ve belgeleri toplayan ve bir kısmını halen Genelkurmay Başkanlığı’ndan bekleyen savcılığın, bilgi ve belgeler geldikten sonra ifade alma aşamasına geçebileceği belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

Bakan Şahin'e Çifte Bomba

Bakan Şahin'e Çifte Bomba

Uludere bombalaması için “Ölenler figüran. Özre gerek yok” diyen İçişleri Bakanı’na partisinden de sert tepki geldi. Başbakan Tayyip Erdoğan “Arkadaşlarımın bu konuda açıklama yapmasını doğru bulmuyorum.

Bu bölgenin bir terör bölgesi olduğunu da söyledik. Kimse kaçakçılığı meşru göstermesin. Atmış olduğumuz adımlarla özrün yerine geldiği çok açık” dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ise...

Haberin Tamamı İçin:

Özrün atılan adımlarla geldiği açık / Politika / Radikal İnt

Özrün atılan adımlarla geldiği açık / Politika / Radikal İnt

Başbakan Tayyip Erdoğan Pakistan ve Kazakistan gezisi dönüşü Atatürk Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında Uludere katliamı ile ilgili konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uludere'ye ilişkin insani noktada üzerlerine düşeni yaptıklarını söyledi. Konu hakkında idari incelemenin devam ettiğini belirten Erdoğan, olayın istismar edilmemesini isteyerek,“Yok şöyle özür dilensin böyle dilensin. Atılan adımlarla o özürlerin dilendiği açıktır” dedi.

‘Adaleti bekliyoruz’
Bir gazetecinin, “İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Uludere olayıyla ilgili açıklama yaptı ve ‘Özüre gerek yok’ dedi. Parti sözcünüz Hüseyin Çelik de ‘Bu insani bir yaklaşım değildir’ dedi. Bu konuyla ilgili tasarruflarınız nedir?” sorusu üzerine Başbakan Erdoğan şu değelendirmede bulundu:

Haberin Tamamı İçin:

Bahçeli, İdris Naim Şahin'e Sahip Çıktı

Bahçeli, İdris Naim Şahin'e Sahip Çıktı

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanDiyarbakırGenelkurmay BaşkanıHüseyin ÇelikIrakRecep Tayyip ErdoğanŞırnakStar tvTaraf GazetesiTerörTürkiye Büyük Millet Meclisiolay
Görüş Bildir