Ankara Barosu'ndan Suç Duyurusu

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ankara Barosu'ndan Suç Duyurusu

Gezi Parkı eylemine destek için 2 Haziran’da Kızılay’da toplanan kalabalığa aracını sürerek birçok kişinin yaralanmasına neden olan sürücü, aracın sahibi, barikattan geçmesine izin veren polisler hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Ankara Barosu’nun Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği suç duyurusu dilekçinde, aracın plakası da verilerek şüpheliler U.A ve İ.Ş. hakkında, “Kasıtlı yaralama” nedeniyle gerekli yasal işlemin yapılması istendi.

Görgü tanıklarının ifadelerine de yer verilen dilekçede, şunlar vurgulandı:

ÇARPARAK HIZLA UZAKLAŞTI

“Bakanlıklar istikametinden koyu renkli Renault Laguna marka araç içinde kullanan erkek şahsın yan koltuğunda oturan bir kadın olduğu halde kalabalığın içinden gelerek Ziya Gökalp Caddesine dönmüş, Ziya Gökalp Caddesi ile Selanik Caddesinin kesiştiği yerde bulunan üst geçidin altında ani manevralarla geri dönüp tekrar Kızılay meydanı istikametine dönerek süratle hareket etmiştir. Bu manevraları esnasında kalabalık içinde bulunan İsmail A’ya, 1996 doğumlu Eren Ö.’ye, Burak S. isimli vatandaşa yine görgü tanıklarının ifadelerine göre birçok vatandaşa çarparak süratle bölgeden uzaklaşmıştır. Çarpma sonucunda İsmail A. isimli vatandaş ciddi şekilde yaralanmış, 02.06.2013 tarihinden beri Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümünde yoğun bakımda tedavi görmektedir. Alınan bilgilere göre durumu kritik olup hayati tehlikesi mevcuttur. Yaralanan diğer şahıslardan Eren Ö. ise iki kolu kırık olup, vücudunun birçok yerinde ezilme ve yaralanma mevcuttur. Halen tedavi görmektedir. Diğer yaralı Burak S., İbni Sina Hastanesi’nde tedaviye alınmış, sol kolunun kırık olduğu, başında ve dizinde ezik ve darbelerin olduğu tespit edilmiştir.

GÖRÜNTÜLER MEVCUT

Baromuza bizzat gelerek müracaat eden tanıkların beyanlarına ve internet ortamına düşen görüntülere, keza aynı zamanda vatandaşlarca çekilen fotoğraflara göre suç ihbarında bulunduğumuz araç sürücüsünün kasıtlı ve öngörülebilir bir şekilde hareket edip aracı kalabalık arasına sürerek insanların yaralanmasına neden olduğu açık ve net olarak görülmektedir. Görüntülere göre araç sürücüsünün kimliğini teşhis edebilmiş değiliz. Görgü tanıklarının tarif ettikleri eşgale göre kirli sakallı siyah gömlekli kısa saçlı erkek ile siyah saçlı beyaz tişörtlü, bakımlı, güneş gözlüklü kadının araç içerisinde bulunduğu öğrenilmiştir. Ancak sürücünün, aracına zarar verildiği iddiası ile bizzat Çankaya Polis Merkezi’ne giderek şikayette bulunan U.A isimli şahıs olduğu kanaatindeyiz. Yaptığımız araştırmada, aracın İ.Ş’ye ait olduğunu tespit etmiş bulunmaktayız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraGezi ParkıPolisTürk Kızılayı
Görüş Bildir