Altan Tan, DTO Listesine Kızıp DTK'dan Ayrıldı

 > -

Altan Tan, DTO Listesine Kızıp DTK'dan Ayrıldı

Altan Tan, DTO Listesine Kızıp DTK'dan Ayrıldı

Diyarbakır Ticaret Odası seçimlerinde farklı bir listeyi destekleyen BDP'li Altan Tan, DTK ile yollarını ayırdı.

BDP’li Altan Tan, Diyarbakır Ticaret Odası seçimlerinde farklı listeleri desteklediği Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ile yollarını ayırdı.

Tan, DTK Başkanlık Divanı’nından istifa etti. Tan yaptığı açıklamada, “Hayatın boyunca da kimsenin kuklası olmadım, göstermelik olarak bir yerde durmadım, vitrin süsü olmadım” sözleriyle dile getirdi.

İstifasını yazılı açıklama ile duyuran Tan, “DTK’nın Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası meslek grupları seçimleri sonrasında oda seçimlerini belirleme sürecinde, Diyarbarır iş dünyasına verdiği sözleri yerine getirmemesi ve izlediği yöntem nedeniyle; hayatım boyunca takip ettiğim sorumluluk ilkesi gereğince DTK’nın Başkanlık Divanı’ndaki görevimden istifa ettiğimi, DTK üyeliğine ise devam edeceğimi kamuoyuna saygılarımla duyururum” dedi.

TBMM’de konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tan, “Hayatım boyunca yetkim olmayan yerde sorumluluk almadım. Yetkimin olmadığı yerde bir sorumluluk almam bahis konusu değil. Hayatın boyunca da kimsenin kuklası olmadım, göstermelik olarak bir yerde durmadım, vitrin süsüsü olmadım. Hiç kimsenin haddi değildir ki beni vitrin süsü yapsın. Sözümün geçmediği, yetkimin olmadığı yerde sorumluluk almam” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiDiyarbakırTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir