Ahmedinejad AK Parti Kongresini Yorumladı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ahmedinejad'dan AKP Kongresine Gönderme: 'Bazı Dostlar Savaş İstiyor'

Ahmedinejad'dan AKP Kongresine Gönderme: 'Bazı Dostlar Savaş İstiyor'

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 4. Olağan Kongresi’nde Suriye konusunda yapılan konuşmaları değerlendiren İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, kongredeki konuşmacıların savaş taraftarı olduğunu ileri sürdü.

Yerli ve yabancı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ahmedinejad’a, El Manar televizyonu muhabiri tarafından Başbakan Erdoğan ve Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin Pazar günkü kongrede Suriye konusunda yaptıkları konuşma ve İran’a karşı Erdoğan tarafından yapılan eleştiriler konusu soruldu.

Haberin Tamamı İçin:

Ahmedinejad AK Parti Kongresini Yorumladı

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, kongredeki konuşmacıların savaş taraftarı olduğunu ileri sürdü.

MURSİ VE ERDOĞAN'IN KONUŞMASI
Yerli ve yabancı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ahmedinejad'a, El Manar televizyonu muhabiri tarafından Başbakan Erdoğan ve Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin pazar günkü kongrede Suriye konusunda yaptıkları konuşma ve İran'a karşı Erdoğan tarafından yapılan eleştiriler konusu soruldu.

"BAZI DOSTLAR SAVAŞ İSTİYOR"
Erdoğan ve Mursi'nin isimlerini telaffuz etmeden soruya yanıt veren Ahmedinejad, "Suriye'nin nasıl yönetilmesi konusu milletinin karar verebileceği ve hakkı olan bir konudur. Adalet, özgürlük ve saygı tüm milletlerin hakkıdır. Suriye konusunda iki yöntem üzerinde durulmaktadır. Birisi savaş, diğeri uzlaşma. Biz, Suriyelilerin milli uzlaşma yaparak sorunlarını çözmesini söylüyoruz bazı dostlar savaş istiyor. Bizce yöntem, özgür seçimlere dayalı milli uzlaşmadan geçiyor. Oradaki dostlar demek ki savaş yöntemi taraftarılar. Biz, onlara hangi yöntemi seçeceklerini söyleyemeyiz" ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan, kongredeki konuşmasında İran, Rusya ve Çin'den Suriye konusundaki tavırlarını değiştirmesini talep etmişti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAhmedinejadBaşbakanÇinİranMısırRusyaSavaşSuriye
Görüş Bildir