ABD'den Kuzey Kore Hazırlığı

 > -

ABD'den Kuzey Kore Hazırlığı

ABD'den Kuzey Kore Hazırlığı

ABD yönetimi, kuzey Kore'nin nükleer silahları için ülkenin Batı yakasına 14 enterseptör daha konuşlandırmayı kararlaştırdı.

ABD kuzey Kore'nin nükleer silah atabilecek kapasiteye sahip olduğunu düşünmüyor ama tehditlere önceden hazırlanmak istiyor.

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, Pentagon'da düzenlediği basın toplantısında, yeni kararı açıkladı. California ve Alaska'da zaten şu anda füzeleri karaya düşmeden önce yerden vurmaya yarayan 30 enterseptör bulunuyor. Yenileriyle sayı toplamda 44'e çıkacak

Hagel de ABD'nin kendi evindeki savunmasını güçlendirecekleri, müttefik ve ortaklarına yönelik taahhütlerini devam ettireceklerini ve dünyaya ABD'nin saldırganlıklara karşı ödün vermeyeceğini açıkça göstereceklerini söyledi.

Ek enterseptör yerleştirilmesi kısa süre içinde başlayıp Eylül 2017'ye kadar bitecek. Hagel, bunların şu anda 26 enterseptörü bulunan Alaska'ya gönderileceğini kaydetti.

Bu ek interceptörün maliyeti 1 milyar dolar olacak ve Kongre tarafından onaylanması gerekiyor.

Hagel, ayrıca, ABD'nin Japonya'ya ek erken uyarı radarı yerleştireceğini de söyledi. Pentagon yetkilileri de bu kararın Rusya veya Çin'e yönelik olmadığının altını çiziyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriÇinJaponyaKoreRusya
Görüş Bildir