‘Sosyal Medya İcat Oldu Oyun Bozuldu’

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

‘Sosyal Medya İcat Oldu Oyun Bozuldu’

Gezi protestolarında kullanılan küfürlü tweet’leri de kullanan Aygün, “Provokasyon yapıyor” eleştirisini reddedip Erdoğan’a yüklendi. Aygün, “Sosyal medya icat oldu oyun bozuldu” dedi.

Sosyal medyada attığı mesajlar nedeniyle suçlanan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün VATAN’ın sorularını yanıtladı.

Twitter’da attığınız mesajlar nedeniyle “Provokasyon yapıyor, milletvekili tahrik ediyor” eleştirisine uğradınız?

Yüklenenler AKP’nin tetikçileri. Şamil Tayyar gibi tipler, Erdoğan’ın tetikçileridir. Onları adam yerine koymadığımdan bu soruya cevap vermek bile istemiyorum.

Tweet atarken içlerinde küfürler de vardı. Biraz daha dikkatli olmanız gerekmiyor mu?

Milyonlarca insanın üzerine tonlarca gaz sıkıldığı için Başbakan’a küfür ediyor. AKP’lilerin sahip olduğu gaz şirketleri milyonlarca insana öldürücü gaz sıkıyor. BM’nin yasakladığı gazı sıkıyorlar. O insanların ellerinde silah yok, soludukları gazın öfkesiyle ağır küfürler ediyorlar. Ben an an olanları gönderdim. Bir açıklamamda da edilen ağır küfürleri yazdım. Küfür yemek istemeyen gaz sıkmaz. Türkiye’de sağ politikacılardan hiçbirine sokaklarda böylesine bir nefret bugüne kadar sokaklarda gösterilmemiştir.

“O tweetlerde provokasyon amacım yoktu” mu diyorsunuz?

Provokasyonu yapan Başbakandır. Milyonlar ayaklanırken Arap rejimlerine gitmek, Türkiye’de laikliği demokrasiyi isteyenlere hakarettir. Türkiye’yi tipik gerici bir Arap ülkesi yapmak istiyor. Türkiye halkı buna isyan etti. Mübarek gibi, Bin Ali gibi yapmayacağını, diktatörlüğü tam yerleşmeden el koyduğunu ortaya koydu.

Sezen Aksu bile...’

Yine de aktarırken özenli davranmak daha doğru olmaz mıydı?

Tayyip medyayı, yargıyı, orduyu, Anayasa Mahkemesi’ni, parayı, toprağı ve başka pek çok şeyi ele geçirdi. Bir şeyi unuttu: 90 yıllık iyi-kötü bir aydınlanma ve Cumhuriyet deneyimi altında yaşamış Türkiye halkını hesap edemedi. Onlar sokağa çıktı. ‘Oyuna son’ dedi. Sokağın kalabalıkları duvarlara en ağır hakaretleri yazdı. Müthiş bir öfke patlamasıdır bu. Duvara, gözü gibi koruduğu ağaca, NTV’nin binasına, karayoluna yazdı.’TV yoksa, tweeter var’ dedi, ‘Dayan Beşiktaş geliyoruz’ diye face‘e yazdı. Bu 10 günde sosyal medyadan sayısız mesaj aldım. ‘Hatay’ı yaz’, ‘Kardeşim tutuklandı, haber alamıyorum’, ‘Bizi şu köşeye sıkıştırdılar acil yardım ağabey’ gibi sayısız SOS mesajı aldım. Öyle bir eylemdi ki, Sezen Aksu gibi her daim Tayyip’e amade biri bile direnişe destek verdi. En apolitik sanatçılar bile destek açıklamaları yaptı. Neyse ki halkın anlık haberleşme organı, Tayyip’in başbelası sosyal medya icat oldu da ‘oyun bozuldu.’

Deniz Güçer - Vatan

Haberin Tamamı İçin:

© Ozan Kose/AFP/Getty Images

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanBeşiktaş Jimnastik KulübüBirleşmiş MilletlerCumhuriyet Halk PartisiHatayRecep Tayyip ErdoğanSezen AksuSosyal MedyaTunceliTwitteroyun
Görüş Bildir