'Pes' Doğrusu!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Pes' Doğrusu!

'Pes' Doğrusu!

Japon Konami efsane oyunu PES 2012’nin grafiklerini biraz makyajlayarak ve FIFA’nın defans sistemini kopyalayarak PES 2013’ü görücüye çıkardı. Her zaman olduğu olduğu gibi Galatasaray , Fenerbahçe , Beşiktaş ve Trabzonspor oyunda yer alsa da Türkiye ligi yine yok. Yenilik bekleyen oyunseverlerin tepkisi ise ‘PES doğrusu’ oldu!

Pro Evolution Soccer 2013’ün lansmanı önceki gece yapıldı. Lansmanda joystick’in başına geçtik. Yenilenmiş defans sistemi oyundaki en belirgin farklılık olsa da FIFA’nın son serilerinde kullandığı ‘contain’ (hamle) özelliği aynen PES 2013 için kopya edilmiş. FIFA yıllardır PES’in kontrol takımlarını kopya ederek oyununu belli bir seviyeye kadar taşıdı. Şimdi intihal sırası PES’e geçmiş görünüyor. FIFA, PES’ten aldığı modellemeler ile oyunua ciddi kalite katmış gibi yani ‘boynuz kulağı geçti’ denilebilir fakat PES için aynı şeyi söylemek güç.

PES 2011’de gelen 360 derece pas özelliği bu seride aynen geçerliliğini koruyor ama artık basılacak bir tuş ile oyuncunun önünde bir ok da beliriyor. Bu ok sayesinde oyuncu tam olarak nereye pas vereceğini belirliyor. Oyunculara PES 2013 ile ilgili olarak verilebilecek en olumlu haber ise PES 2014’ün tamamen başka bir oyun olacağı. Konami yaptığı açıklama ile PES 2013’te kullandıkları oyun motorunu 2014 için tamamen değiştireceklerini açıkladı. Öte yandan lansmanın yapıldığı önceki günün ardından New York borsasında işlem gören Konami hisseleri yüzde 1 düştü.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranBeşiktaş Jimnastik KulübüFIFAFenerbahçeJaponyaTrabzonspor Kulübüoyun
Görüş Bildir