'Küresel Vicdanın Sesine Kulak Verin'

 > -

'Küresel Vicdanın Sesine Kulak Verin'

'Küresel Vicdanın Sesine Kulak Verin'

Başbakan Erdoğan, BM Medeniyetler İttifakı İştirakçiler Forumu'nda, Medeniyetler İttifakı'nın küresel vicdanın sesine kulak vermek olduğunu belirterek, zulme rızanın zulüm olduğunu söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Conrad Otel'de düzenlenen Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı İştirakçiler Forumu'nun açılışında yaptığı konuşmada, Orta Doğu'da, din ve mezhep savaşlarının arkalarında çok büyük enkaz bıraktığını belirterek, ''Ancak, Avrupa'da artık çok hissedilir hale gelen ırkçı fikir, eylem ve örgütlenmeler de maalesef karamsar bir manzaranın sinyallerini vermektedir'' dedi.

Katledilen masum yavrular bizim çocuklarımız

''Bugün de, Hama'da, Humus'ta, El Hule'de katledilen masum yavrular, Suriyeli çaresiz ailelerin olduğu kadar, evet, bizim çocuklarımızdır'' diyen Erdoğan, ''Medeniyetler İttifakı, küresel vicdanın sesine kulak vermektir. Medeniyetler İttifakı, tarihi de, geleceği de, savaşlar üzerinden değil, barış, kardeşlik, refah üzerinden okuma çabasıdır'' dedi.
Erdoğan, ''Zulme rıza zulümdür. Zalimlerin yanında yer almak zalimliği benimsemektir. İnanıyorum ki gelecekte de sadece ve sadece iyiler kazanacak, hak ve hukuk, hiçbir zaman kaybeden olmayacaktır'' diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBirleşmiş MilletlerRecep Tayyip Erdoğanhumus
Görüş Bildir