'Komşumuza Düşmanlık Beslemedik'

 > -

'Komşumuza Düşmanlık Beslemedik'

'Komşumuza Düşmanlık Beslemedik'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir zaman komşulara düşmanlık beslenmediğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın İstasyon Meydanı'nda düzenlenen "Demokrasi ve Özgürlük İçin Meydan Okuyoruz" mitinginde halka seslendi.

Hükümetin Suriye politikasını eleştiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Suriye'de demokrasinin olmadığı söyleniyor. 'Kan gövdeyi götürüyor' diye söyleniyor, ne söylenirse söylensin CHP olarak bizim görüşümüz şu biz Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği gibi 'Yurtta barış dünyada barış' istiyoruz. Bir ülkenin başbakanı daha düne kadar 'kardeşim' dediği, eşiyle beraber tatil yaptığı, sınırları, vizeleri kaldırdığı, ortak bakanlar kurulunu yaptığı bir ülkeyle bir gecede düşman oldu. Ertesi gün 'kardeşim Esad'dan düşmanım Esad'a geçti. Kim söyledi bunu? Batının egemen güçleri ona görev verdiler, 'Suriye'ye savaş açacaksın' dediler. Ne kadar ipten saptan kopuk varsa Türkiye'ye getirdiler. El Kaideciler, Nusracılar, ellerine silah, ceplerine para kondu Suriye'ye gönderildiler, 'git kardeşini öldür' diye.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir zaman biz komşumuza düşmanlık beslemedik. Burada silahlı adamları eğitip üstlerine göndermedik. Türkiye'nin vakarına, tarihine yakışmaz böyle bir tablo ama bu tabloyu yaptılar. Özgür Suriye Ordusu'nu kurdular, silah verdiler ceplerine para koydular. Katar Emiri'nin dolarlarıyla Türkiye'nin dış politikası satın alınacak bunu düşünebilir miydiniz? Yapılan bu, görünen tablo bu."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AydınBeşer EsadCumhuriyet Halk PartisiKatarKemal KılıçdaroğluSavaşSuriyetatil
Görüş Bildir