'Kimyasal Etki Söz Konusu Değil'

 > -

'Kimyasal Etki Söz Konusu Değil'

'Kimyasal Etki Söz Konusu Değil'

Akkök Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Dördüncü, emisyon ölçüm sonuçlarının sınırın altında olduğunu belirterek "Kimyasal bir etki söz konusu değildir" dedi.

Aksa’dan yapılan açıklamada bu sabahı itibariyle yangın sonrasındaki soğutma çalışmalarının sona erdiği belirtildi. Yangın sırasında ve sonrasında Aksa ve bağımsız akredite çevre laboratuarı tarafından tesis etrafında ve Taşköprü Belediyesi iskan alanlarında yapılan emis ölçümlerinde tüm değerlerin sınırların altında olduğu, insan ve çevre sağlığı açısından bir tehlike olmadığı belirtildi.

CAYIR CAYIR YANDI

Fabrikadaki üretim hatlarının bu saat 16.00 itibariyle devreye alındığı belirtilirken açıklamada şu ifadelere yer verildi: ’Yangının çıktığı 27 Ocak 2013 günü bağımsız akredite çevre laboratuvarı tarafından 6 farklı noktada emisyon ölçümleri gerçekleştirildi. Aksa Fabrikası’nın yanı sıra Taşköprü Küçük Sanayii Sitesi, Taşköprü Belediyesi Kuzey Tarafı, Taşköprü Belediyesi Güney Tarafı ve Taşköprü Belediyesi Batı Tarafı’nda gerçekleştirilen ölçümlerde oksijen, karbonmonoksit, azot oksit gazları, hidrojen, sülfür, amonyak ve hidrojen siyanür gazı değerlerine bakıldı. Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmenliği (SKHKKY) ve uluslararası sınır değerler doğrultusunda değerlendirilen ölçümlerde, olumsuz herhangi bir sonuca rastlanmadığı rapor edildi.’

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEO
Görüş Bildir