'Gezi'de Ölenler Suriye'de Ölenlerin Yanında Devede Kulak'

 > -

'Gezi'de Ölenler Suriye'dekilerin Yanında Devede Kulak'

'Gezi'de Ölenler Suriye'dekilerin Yanında Devede Kulak'

Egemen Bağış, Gezi eylemlerinde hayatını kaybedenlerin Suriye'de ölen 100 bin kişinin yanında devede kulak kaldığını söyledi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış , Habertürk'te yayınlanan ve Balçiçek İlter'in sunduğu 'Söz Sende' programına konuk oldu. Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bağış'ın "Suriye'de 100 bin kişinin hayatını kaybetttiği olaylarla kıyaslarsanız devede kulak" yorumu programa damga vurdu. Bağış'ın sözleri kısa sürede sosyal medyada geniş yankı buldu.

İşte Egemen Bağış ile Balçiçek İlter arasında geçen o diyalog;

Egemen Bağış: Suriye 'de 2 yılda 100 bin kişi öldü. Gıkı çıkmayan uluslararası medya, Taksim 'deki basit bir gösteri için 8 saat aralıksız yayın yaptı. Sanki dünyaya bir iç savaş yaşıyormuşuz gibi gösterdi.

Balçiçek İlter: Basit demeyelim isterseniz. İnsanlar hayatlarını kaybettiler.

Egemen Bağış: Suriye 'de 100 bin kişinin hayatını kaybetttiği olaylarla kıyaslarsanız devede kulak.

Balçiçek İlter: Ama insanlar öldü.

Egemen Bağış: Ölen insanlara allahtan rahmet diliyorum. Bu ülkede kimsenin genç yaşta hayatını kaybetmesini istemeyiz. Ama şu da bir gerçek; burada yaşanan olaylar Paris 'te, Lonra'da, Newyork'ta yaşansaydı oradaki polise de molotof atılsaydı çok daha yüksek sayıda insan kaybı olurdu. Bizim polisimiz sabretmiştir, göğsünü siper etmiştir.

Balçiçek İlter: "Taksim'e çıkan herkes teröristtir." demiştiniz.

Haberler.com

Haberin Tamamı İçin:

Egemen Bağış: 'Gezi'de Ölenler Suriye'de Ölenlerin Yanında Devede Kulak Kalır'

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Söz Sende isimli programda Balçiçek İlter'in sorularına yanıt verdi. Bağış verdiği yanıtlardan birinde : 'Suriye'de 100 bin kişinin hayatını kaybetttiği olaylarla kıyaslarsanız devede kulak...' yorumunda bulundu.
İşte o ilginç diyalog:
Egemen Bağış: Suriye'de 2 yılda 100 bin kişi öldü. Gıkı çıkmayan uluslararası medya, Taksim'deki basit bir gösteri için 8 saat aralıksız yayın yaptı. Sanki dünyaya bir iç savaş yaşıyormuşuz gibi gösterdi.

Balçiçek İlter: Basit demeyelim isterseniz. İnsanlar hayatlarını kaybettiler...

Egemen Bağış: Suriye'de 100 bin kişinin hayatını kaybetttiği olaylarla kıyaslarsanız devede kulak...

Balçiçek İlter: Ama insanlar öldü...

Egemen Bağış: Ölen insanlara allahtan rahmet diliyorum. Bu ülkede kimsenin genç yaşta hayatını kaybetmesini istemeyiz. Ama şu da bir gerçek; burada yaşanan olaylar Paris'te, Lonra'da, Newyork'ta yaşansaydı oradaki polise de molotof atılsaydı çok daha yüksek sayıda insan kaybı olurdu. Bizim polisimiz sabretmiştir, göğsünü siper etmiştir...
Balçiçek İlter: "Taksim'e çıkan herkes teröristtir." demiştiniz...
Egemen Bağış: Hayır, bakın. Hemen açıklayayaım. Bu telefon bağlantılı bir yayında söylediğim bir cümlenin çarpıtılmış halidir. Başbakan bir dizi toplantı ve istişareden sonra çıktı dedi ki; 'Biz topçu kışlası inşaatını durduruyoruz. Yargı kararını bekleyeceğiz. Ona göre plebisit yapacağız. Şimdi bu söylendikte sonra, o noktadan sonra gösteriye devam etmenin bir anlamı yok. O güne kadar da Taksim meydanında adını vermek istemediğim terör örgütlerinin flamaları asılıydı. Ben de dedim ki; o noktadan sonra çevreci gençlerin taleplerinin karşılanacağını Başbakan bizzat söyledi. Hala oraya gidenler oradaki terör örgütü mensuplarıyla karıştırılabilirler. Bu bir uyarıydı. Ben terörist demedim. Hiçbir bakan kendi vatandaşına terörist demez. Teröristlerle karıştırılabileceklerinin uyarısını yaptım.

BirGün

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiBaşbakanEgemen BağışSavaşSuriyeTerördizi
Görüş Bildir