Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Ahiretteki Durumu Bizce Bilinmeyen Kadın'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

''Ahiretteki Durumu Bizce Bilinmeyen Kadın"

''Ahiretteki Durumu Bizce Bilinmeyen Kadın"

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklu olarak yargılanan ve kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, cemaat üyelerine gönderdiği mektupta, sunucu Saba Tümer için "Dünyada çok gülen ama ahiretteki durumu bizce bilinmeyen kadın" ifadesini kullandı. Mektubunda Tümer'in bir televizyon kanalındaki programına her Cuma günü konuk olarak katılan ve izleyici sorularının yanıtlayan Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk'ü de eleştiren Ahmet Mahmut Ünlü, 21 Eylül'deki duruşma için Çağlayan Adliyesi'nin önüne gelen cemaat üyelerini gören bazı hakimlerin de dillerini yuttuğunu söyledi.

Şefik DİNÇ / AHT - Özel Haber

Metris Cezaevi'nde tutuklu olan Ahmet Mahmut Ünlü, her Perşembe günü aksatmadan cemaat üyelerine mektu gönderiyor. Ünlü'nün gönderdiği mektuplar 'Cübbeli Ahmet Hoca' adıyla açılan facebook ve Twitter hesabının yanı sıra cemaate ait internet sitesinde yayınlanıyor. Ahmet Mahmut Ünlü bu hafta gönderdiği mektubunda kendisine destek olan cemaat üyelerine bir kez daha teşekkür ederken, bir televizyon kanalında ünlü sunucu Seba Tümer'le program yapan İlahiyat Profesörü Yaşar Nuri Öztürk'ü eleştiren satırlar kaleme aldı.

"O KADIN"

Ünlü sunucu Saba Tümer'in bir televizyon kanalindaki programına bir yıldır her Cuma günü konuk olarak katılan Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk'e bir izleyicinin ''Ölümden sonra Dirilme ruha mıdır? Yoksa beden de dirilecek mi?" şeklindeki sorusuna verdiği cevapla ilgili Öztürk'ün küfür kustuğunu yazan Cübbeli Ahmet Hoca, Saba Tümer için de "O dünyada çok gülen ama ahiretteki durumu bizce bilinmeyen kadın" ifadesini kullandı.

Yaşar Nuri Öztürk için ağır ifadeler kullanan Ünlü, "Programda haşr-ı ecsâdı yani bedenlerin dirilmesini inkar ederek küfrünü kustu, ben onun bu şirk görüşünü açıkça dillendirdiğini ilk defa kulaklarımla duydum. Bu kadar ilim tahsil edilip de nasıl kâfir olunabiliyor diye düşünürken dondum kaldım ve iman kelimesini tekrar ederek imandan sonra kâfir olmaktan Rabbime sığındım. Yaşar Nuri kafasındakilerin 'Bu çürümüş kemikleri kim diriltecek?' diyenlerden ne farkı var" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cübbeli AhmetFacebookİstanbulTwitter
Görüş Bildir